R E K L A M A

Otvarta pierwszym MVNO z 5G w Polsce (akt)

Opublikowane:
fot. Otvarta

Wygląda na to, że pierwszym operatorem wirtualnym w Polsce, który zacznie świadczenie usług 5G, będzie sieć Otvarta.

29 maja sieć Otvarta uruchomiła standard 5G dla wszystkich swoich abonentów. Jak informuje operator, "dzięki wytężonej pracy zarówno po stronie Otvarta, jak i sieci Plus oraz niezliczonej ilości testów przeprowadzonych w ostatnich dniach udało się całkowicie wdrożyć standard 5G przed pierwotnie planowanym terminem".

Wcześniejsza informacja z 22 maja 2020:

Z komunikatu przesłanego przez operatora wirtualnego wynika, że prace nad wdrożeniem komercyjnej dostępności usług 5G w ramach sieci Otvarta dobiegają końca. Możliwe jest nawet to, że operator wirtualny wyprzedzi któregoś z infrastrukturalnych - start usług planowany jest bowiem na III kwartał 2020 roku.

Otvarta zacznie świadczenie usług 5G w wybranych miastach - Gdańsk, Szczecin, Poznań, Warszawa, Łódź, Wrocław oraz Katowice. Urządzenia na których będzie można cieszyć się z nowego standardu muszą mieć wbudowany modem 5G i obsługiwać pasmo 2,6 GHz. W kolejnym etapie przewidywana jest rozbudowa sieci do standardu 5G w kolejnych lokalizacjach.

Dlaczego Otvarta - choć jest MVNO - startuje tak szybko i dlaczego tylko w jednym pasmie? Odpowiedź jest prosta. Sieć działa wykorzystując infrastrukturę Plusa, który sam niedawno wystartował z komercyjnie dostępną siecią 5G... Szczegóły oferty Otvartej poznamy zapewne później, wraz z dokładnym terminem startu sieci.

Na podstawie informacji Otvarta

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!