R E K L A M A

Sony ma ciekawy pomysł na rozsuwany telefon

Opublikowane:
Szkic koncepcji Sony
Szkic koncepcji Sony
fot. LetsGoDigital

Smartfony z chowanymi aparatami do selfie nie są już żadnym novum, ale Sony w kreatywny sposób rozwinęło tą koncepcję. A gdyby chował się nie tylko aparat...?

Nowa koncepcja Sony została zgłoszona do opatentowania w maju tego roku, w WIPO (World Intellectual Property Office)  - czyli w światowym urzędzie ochrony własności intelektualnej. Projekt zakłada, że we wnętrzu obudowy nie będzie chowany wyłącznie aparat. Wysuwany wysięgnik ma objąć również głośnik. A raczej... głośniki. Według załączonych do wniosku szkiców, wysuwane elementy zajmowałyby niemal całą szerokość obudowy ? i wysuwałyby się nie tylko u góry, ale i u dołu. Wówczas, w razie potrzeby, zyskiwalibyśmy nie tylko aparat do selfie (który mógłby być dość rozbudowany), ale i frontowe głośniki stereo. Do zalet tego rozwiązania hyba nie trzeba nikogo przekonywać.

Umieszczone po bokach ekranu głośniki to chyba najlepszy układ stereo, jaki możemy mieć w smartfonie. Idealny do gier i oglądania filmów, a jednocześnie nie zwiększający wymiarów telefonu i nie powodujący poszerzenia ramek nad i pod wyświetlaczem. Minusem jest tylko to, co w każdym telefonie z ruchomymi elementami. Podatność na uszkodzenia mechaniczne, najczęściej wskutek wnikających zanieczyszczeń. Ponadto, rozwiązanie to raczej wyklucza wodoszczelność urządzenia, a do tego stanowi kolejny element, który po prostu może się popsuć... Bo istnieje. Wyższe będą też koszty produkcji. Mimo to, chyba nie pogniewałbym się, gdybym zobaczył flagowiec Sony z pięknym, panoramicznym ekranem i frontowym stereo...

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!