R E K L A M A

Samsung Isocell GN1 - piksele są coraz większe

Opublikowane:
fot. Samsung

Samsung zaprezentował nową matrycę fotograficzną Isocell GN1. Co zaskakujące - nie szokuje ona ilością pikseli... Bo nie ilość się liczy, a wielkość...

Nowa matryca Samsung Isocell GN1 ma "tylko" 50 megapikseli, przez co może nie wygląda tak efektownie w nadruku na obudowie telefonu, jak układy 64 czy 108 Mpx. Matryca ma za to rozmiar 1/1.31 cala, a jej pojedynczy piksel ma 1,2 mikrometra. To sprawia, że przechwyci więcej światła, niż mniejsze piksele, upakowane w matrycach o wyższej rozdzielczości. To jednak nie koniec, bowiem - jak każda matryca wysokiej rozdzielczości - Isocell GN1 potrafi łączyć sąsiadujące piksele w jeden superpiksel. Dzięki połączeniu 4 do 1 - zyskujemy 12,5 mln pikseli o rozmiarze aż 2,4 mikrometra. Oznacza to zdecydowanie wyższe możliwości zapisu zdjęć w słabym świetle, niż przedtem. Dla porównania, starsza matryca 48 Mpx, po połączeniu ma piksele wielkości 1,6 mikrometra, czyli o połowę mniejsze.

Dla tych, którzy mimo wszystko chcą osiągnąć 100 megapikseli, matryca ta oferuje możliwość interpolacji. Ma też jednak inne, praktyczniejsze dodatki - technologię Smart ISO, HDR w czasie rzeczywistym czy żyroskopową stabilizację. Nowa matryca może też nagrywać filmy - do 8K, względnie w tempie 400 kl/s w Full HD - albo 240 klatek z autofokusem. Układ trafi do produkcji już w maju, a pierwsze telefony z Isocell GN1 powinny pojawić się w II połowie roku.

Na podstawie informacji Samsung

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
prosto
W końcu dobry kierunek w świecie fotografii smartfonowej.
.205.240.73 | 20 May 2020, 09:05