R E K L A M A

MediaTek Dimensity 820 - nowy układ z 5G

Opublikowane:
fot. MediaTek

Koncern MediaTek zapowiedział nowy SoC Dimensity 820, który stanowi następcę Dimensity 800, zaprezentowanego niespełna pół roku temu.

Dimensity 800 został zaprezentowany na targach CES, w styczniu tego roku, a już ma następcę. MediaTek Dimensity 820 to ulepszona wersja niespełna półrocznego układu, który - jak dotąd - nie zdążył jeszcze zadebiutować w żadnym komercyjnie dostępnym smartfonie. Nowemu układowi może pójdzie lepiej...

MediaTek Dimensity 820 powstaje w procesie litograficznym 7 nm i składa się z czterech rdzeni Cortex-A76 taktowanych do 2,6 GHz oraz kolejnych czterech Cortex-A55 taktowanych do 2 GHz. W SoC znajdziemy jeszcze układ graficzny ARM Mali-G57 MC5. W porównaniu z Dimensity 800 mamy tu zatem lepszą grafikę i wyższe taktowanie głównych rdzeni A76.

MediaTek Dimensity 820 obsługuje ekrany Full HD+ z odświeżaniem do 120 Hz oraz wspiera technologię poprawy obrazu MediaTek MiraVision. Ma też modem 5G ze wsparciem Dual SIM z Dual Standby 5G. Część fotograficzna obsługuje aparaty do 80 megapikseli, w układach poczwórnych, a także zapis wideo 4K z HDR. Nie zabrakło sztucznej inteligencji MediaTek APU 3.0 oraz wsparcia dla pamięci operacyjnych LPDDR4x do 16 GB. Nowy SoC ma też zintegrowaną obsługę radia FM, Wi-Fi 5 (a/b/g/n/ac) i Bluetooth 5.1. Na razie nie wiadomo, kiedy i jakim modelu zadebiutuje komercyjnie.

Na podstawie informacji MediaTek

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!