R E K L A M A

Sony sprzedaje coraz mniej smartfonów

Opublikowane:
fot. mGSM.pl

O tym, że smartfony Sony nie sprzedają się najlepiej, wiemy nie od dziś. Najnowszy raport wskazuje jednak, że sytuacja mobilnej sekcji koncernu jest naprawdę zła.

Według raportu przedstawionego przez Sony, w pierwszym kwartale tego roku udało się sprzedać jedynie 400 tysięcy smartfonów. To o wiele mniej, niż w poprzedzającym kwartale, kiedy to sprzedano 1,1 mln urządzeń. To nawet gorzej, niż zakładała dość pesymistyczna prognoza, zakładająca sprzedaż na poziomie 700 tysięcy sztuk. Podsumowanie roku fiskalnego (od II kwartału 2019 do I kwartału 2020) także nie wygląda dobrze - mowa o 3,2 mln sprzedanych smartfonów. Skalę dramatu Sony zobaczymy porównując I kwartały tego i ubiegłego roku. Widzimy wówczas spadek o ponad 60%. Tak źle jeszcze w Sony nie było.

Skąd ten spadek? Przede wszystkim, z powodu epidemii Covid19. Spadła ogólna sprzedaż smartfonów, pojawiły się problemy z dostawami podzespołów... Ponadto, polityka cenowa Sony raczej nie zachęca - smartfony tej firmy od dawna uznawane są za zbyt drogie w stosunku do tego, co oferują. Firmie od lat brakuje również przebojowego modelu, który "pociągnąłby" sprzedaż pozostałych. Dodajmy do tego ograniczoną ofertę modeli oraz brak głośnych premier - i mamy efekty. Pytanie, czy Sony zamierza nadal trwać w aktualnym stanie, czy też szybko podejmie kroki w celu odwrócenia niekorzystnego trendu...

Na podstawie informacji Sony

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!