R E K L A M A

Samsung Galaxy A71 5G - wszystko, co o nim wiemy

Opublikowane:
Samsung Galaxy A71 5G
Samsung Galaxy A71 5G
fot. Pricebaba

Samsung Galaxy A71 5G gościł już w kilku nieoficjalnych przeciekach, ale premiera już niedługo, czas zatem podsumować wszystko, co wiadomo o nowym modelu.

Data premiery

Dokładny termin premiery Samsunga Galaxy A71 5G nie jest jeszcze określony, ale wszystko wskazuje na to, że nie jest zbyt odległy. Telefon zadebiutuje prawdopodobnie w Chinach, ale powinien być oferowany również w innych krajach.

Cena

Cena - podobnie, jak data premiery, nie jest jeszcze dokładnie znana, ale napływające z Chin przecieki podpowiadają, że wyniesie ok. 3500 juanów, czyli niecałe 500 dolarów względnie 460 euro albo 2100 zł. Mowa oczywiście o rynku chińskim, po doliczeniu europejskich podatków, możemy liczyć na okolice 2500 zł.

Specyfikacja

Specyfikacja jest już właściwie w całości znana - za sprawą chińskiego urzędu certyfikacyjnego TENAA. Samsung Galaxy A71 5G ma otrzymać procesor Exynos 980 z modemem Shannon 5G oraz akumulator nieco mniejszy, niż model LTE - 4370 mAh. Reszta specyfikacji będzie już jednak podobna do tej z wersji LTE. Mowa zatem o 64-megapikselowym aparacie główny, 12-megapikselowym aparacie szerokokątnym, 5-megapikselowym aparacie do makro i podobnym 5 Mpx do rozmywania tła. Zestaw fotograficzny jest zatem taki sam, jak w modelu 4G - zobacz, jakie zdjęcia robi Galaxy A71.

Z przodu pojawi się natomiast aparat 32 megapikselowy, który trafi do otworka w 6,7-calowym ekranie AMOLED Full HD+. Model 5G ma być oferowany z pamięcią 8+128 GB. Obudowa o wymiarach 162,6x75,5x8,1 mm ma występować w dwóch lub 3 kolorach (źródła nie są zgodne), a waga telefonu to 185 g. Wymiary będą zatem zbliżone do wersji bazowej, ale model 5G będzie trochę cięższy. Powyższe dane pochodzą z urzędu TENAA, ale o procesorze i pamięci wspominał też benchmark Geekbench. Co ciekawe, ten sam benchmark wspomina także o drugim wariancie Galaxy A71 5G - wyposażonym w 6 GB RAM-u oraz nie zaprezentowany jeszcze procesor Qualcomma, ukrywający się pod nazwą kodową "Lito". Ten sam układ ma się również znaleźć w zapowiadanym na maj średniaku LG. Wygląda zatem na to, że mamy do czynienia z kolejnym modelem Samsunga, występującym z różnymi procesorami, zależnie od rynku.

Wygląd

Wygląd nowego Samsunga Galaxy A71 5G będzie bardzo zbliżony do tego, jak prezentuje się Galaxy A71. Na tyle obudowy pojawi się jedynie inny deseń - tył zamiast ostrych trójkątów zyska pionowe paski do połowy wysokości obudowy.

Na podstawie informacji TENAA, Pricebaba i Geekbench 1, 2

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Poszukujący
Jak obniżą cenę za ten procesor to będzie się można zastanowić.
.99.105.197 | 08 Apr 2020, 14:04