R E K L A M A

EMUI 10.1 - co nowego, które modele Huawei go dostaną?

Opublikowane:
fot. Huawei

Huawei przedstawia nową odsłonę swego firmowego interfejsu EMUI 10.1. Pojawia się w nim kilka modyfikacji i kilka zupełnie nowych funkcji. Wiadomo też, które smartfony zostaną zaktualizowane.

Na otrzymanie nowego interfejsu EMUI 10.1 mogą liczyć posiadacze następujących smartfonów (i tabletów) Huawei:

Dokładny harmonogram aktualizacji nie został jednak podany.

Co nowego znajdziemy w EMUI 10.1? Zyskamy m.in. ulepszony system przełączania się między aplikacjami. Zasobnik ostatnich aplikacji będzie dostępny po pociągnięciu od prawej lub lewej strony ekranu. Ukaże nam listę aplikacji, której wygląd możemy personalizować. Wystarczy przeciągnąć ikonę wybranej apki na górną albo dolną połowę ekranu, by uruchomić tryb podziału i dwie aplikacje jednocześnie. Oczywiście możliwe jest przenoszenie danych pomiędzy tak otwartymi aplikacjami, jak również praca apki w pływającym okienku. W pewnych okolicznościach włączy się to automatycznie, np. gdy podczas wykonywania innej czynności nadejdzie SMS, ukaże się on właśnie w okienku.

Poprawiono również ogólną wydajność systemu i bezpieczeństwo, a także system udostępniania plików Huawei Share. Pozwala on na łatwe klonowanie ekranu telefonu na komputerze, a także na szybką wymianę plików prostym przeciągnięciem. Nowa jest też funkcja Sound Booster, pozwalająca odtwarzać dźwięk zarówno poprzez głośnik Bluetooth, jak i głośniki telefonu.

Wraz z EMUI 10.1 w niektórych krajach pojawi się asystentka głosowa Celia, wprowadzono również możliwość sterowania inteligentnym domem. Ciekawostką jest inteligentne wyszukiwanie - z poziomu urządzenia z EMUI można kontekstowo wyszukać pliki w całej domowej sieci, nie tylko na samym telefonie czy tablecie.

Huawei wprowadza również swój komunikator MeeTime. Pozwala on prowadzić rozmowy głosowe i wideo z wieloma osobami jednocześnie, udostępniać obraz z zewnętrznych kamer, jak również udostępniać w czasie rzeczywistym to, co dzieje się na ekranie naszego telefonu - np. sposób obsługi jakiejś aplikacji. MeeTime może też działać z innymi urządzeniami ekosystemu Huawei, np. inteligentnymi głośnikami.

Na podstawie informacji Huawei

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!