R E K L A M A

Samsung Galaxy S10 i Galaxy Note 10 z funkcjami Galaxy S20

Opublikowane:

Samsung zapowiada dużą aktualizację dla modeli z rodzin Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10. Pojawią się w nich funkcje znane z nowszej serii Galaxy S20.

Wygodniejsze udostępnianie

Modyfikacje obejmują głównie opcje związane z fotografią i filmowaniem, ale jest też kilka innych ulepszeń. Jednym z nich będzie wygodniejsze udostępnianie. Za pomocą funkcji Quick Share będziemy mogli łatwo wyszukać urządzenia w pobliżu i udostępnić im zdjęcia, filmy czy nawet duże pliki - wielu osobom jednocześnie. Z kolei rozwiązanie Music Share sprawi, że nie będziemy musieli rozłączać naszego telefonu z akcesorium Bluetooth (na przykład głośnikiem), by podłączyło się inne urządzenie, np. telefon kolegi.

Lepsza Galeria

Kolejna nowość to ulepszona aplikacja Galeria. Ułatwi ona teraz przeglądanie i sortowanie zdjęć, będzie bowiem mogła pogrupować je według uwiecznionych przedmiotów czy twarzy. Dzięki temu łatwiej "wyłowimy" powtórzone kadry czy też wybierzemy najlepsze ujęcie. Pojawi się również możliwość kadrowania zdjęcia bez wchodzenia do trybu edycji - prosto na podglądzie fotki.

Nowości fotograficzne

W interfejsie fotograficznym modeli serii Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10 pojawi się również funkcja Single Take, znana z Galaxy S20. Umożliwia ona zarejestrowanie ujęć wszystkimi aparatami telefonu w tym samym czasie i podpowiada użytkownikowi wybór najlepszych z nich. Pojawi się też możliwość rejestrowania Night Hyperlapse - czyli serii przyspieszonych ujęć, ale w trybie nocnym. Z kolei funkcja Custom Filter pozwoli na utworzenie i zapisanie własnego, unikalnego filtra fotograficznego.

Profesjonalne filmowanie

Z kolei w dziedzinie filmowania, pojawi się tryb manualny, czyli PRO. Umożliwi on dostosowanie ustawień, takich jak ISO, czas otwarcia migawki i poziom ekspozycji. Będzie można także przełączać między przednimi i tylnymi kamerami podczas nagrywania wideo.

Kiedy aktualizacja?

Wszystkie zmiany powinny zacząć trafiać na telefony jeszcze w marcu, ale termin dostępności aktualizacji zależy oczywiście od kraju i sposobu dystrybucji telefonów. W Polsce Samsung aktualizuje swe modele dość sprawnie, niemniej w pierwszej kolejności z nowości skorzystają posiadacze egzemplarzy z wolnego rynku.

Na podstawie informacji Samsung

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!