R E K L A M A

SIM i pamięć flash w jednym? Xiaomi ma taki pomysł!

Opublikowane:
Dwie strony, dwie karty w jednej
Dwie strony, dwie karty w jednej
fot. IThome

Często piszę o różnych patentach i nietypowych rozwiązaniach, ale rzadko kiedy trafia się coś tak genialnie prostego, a jednocześnie praktycznego. Xiaomi chce połączyć kartę SIM z wymienną pamięcią flash.

Bez względu na wszystko - jestem na tak, szczególnie, gdy w grę wchodzi nośnik pamięci o większej pojemności... Xiaomi proponuje, by karta (o rozmiarach zbliżonych do stosowanych obecnie nanoSIM) była dwustronna. Z jednej strony miałaby styki obsługujące SIM, z drugiej - pamięć. Proste, wygodne i - być może na dłuższą metę - tanie.

Niestety, jest to pomysł, którego samo wcielenie w życie nie wystarczy. By "chwycił", trzeba do niego przekonać przynajmniej część spośród wiodących producentów. Nie jestem pewien, czy podejdą oni do koncepcji Xiaomi tak entuzjastycznie, jak ja... Xiaomi nie ma takiej siły "przebicia" jak Apple, które skutecznie rozpropagowało najpierw karty microSIM, potem nanoSIM, a przykład Huawei i jego kart nanoSD (czy NM) pokazuje, że nie wszystko się przyjmie, nawet, gdy jest lepsze od obecnie rozpowszechnionego standardu.

Cień nadziei jest. Załączone do wniosku patentowego rysunki sugerują wsteczną kompatybilność proponowanych kart SIM z aktualnie używanym standardem nanoSIM. Może jestem nadmiernym optymistą, ale nie widzę powodów, by i pamięć flash nie była zgodna z microSD, a jedyną różnicą pozostawałby kształt gniazda. Wtedy - może producenci podchwyciliby ideę nieco szybciej. Pytanie, czy rozwijanie nowego standardu w czasie, gdy powoli przechodzimy na eSIM, a coraz więcej modeli nie ma gniazda na kartę pamięci w ogóle ma sens? Dla mnie - ma, ale ja jestem staroświecki...

Na podstawie informacji IThome

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!