R E K L A M A

Fizyczne przyciski w ekranie?

Opublikowane:
fot. Patentlymobile

Samsung wciąż kombinuje nad tym, jak zaskoczyć nabywców. Były już ekrany zachodzące na boki... A gdyby zawinąć je jeszcze bradziej...? Tylko co wtedy z przyciskami?!

Koncern jest odważny, ale nie na tyle, by rozważać wprowadzenie smartfonu pozbawionego fizycznych przycisków na bokach obudowy. Jak dotąd, żadna z podobnych prób nie została uwieńczona sukcesem. Ale skoro można "przedziurawić" ekran dla przedniego aparatu, czemu nie dałoby się zrobić tego dla przycisków? Jak pomyśleli, tak zaprojektowali - i zgłosili do opatentowania. Inżynierowie Samsunga proponują, by wyświetlacz zachodził na boki obudowy jeszcze głębiej, niż dotąd. Właściwie - ma sięgać aż na jej tył, co prowadzi do zniknięcia metalowej ramki, w której dotąd umieszczano przyciski. Koncepcja zakłada, że w bocznej powierzchni ekranu zostaną wykonane otwory, a przyciski głośności czy włącznika będą wystawać wprost z ekranu.

Nie przeczę - może to wyglądać naprawdę efektownie. Pytanie, czy będzie praktyczne... Taki ekran będzie zdecydowanie bardziej narażony na pęknięcie, niż klasyczny, a do tego - nie widać pomysłu na zagospodarowanie dodatkowej powierzchni wyświetlacza. Jeśli dodamy do tego to, że nie wszyscy przepadają za zagiętymi ekranami, może okazać się, że koncepcja skończy jedynie w szufladzie biura projektowego...

Na podstawie informacji Patentlymobile

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
djdeejay
"Koncern jest odważny, ale nie na tyle, by rozważać wprowadzenie smartfonu pozbawionego fizycznych przycisków na bokach obudowy. Jak dotąd, żadna z podobnych prób nie została uwieńczona sukcesem."

Ok, nie do końca. A LG?
.227.216.189 | 20 Feb 2020, 09:02