R E K L A M A

Mocne zarzuty pod adresem Huawei. USA nie odpuszczą...

Opublikowane:
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Władze USA nie odpuszczają Huawei. Amerykański Departament sprawiedliwości oraz FBI sformułowały 16 zarzutów wobec chińskiej firmy.

Zarzuty są bardzo poważne. Dotyczą m.in. szpiegostwa przemysłowego oraz kradzieży własności intelektualnej, a sięgają wiele lat wstecz. Wśród zarzutów wymienia się m.in. skopiowanie kodu źródłowego z ruterów amerykańskiej firmy (chodzi zapewne o Cisco) i zastosowanie go w ruterach Huawei. Wspomina się również o przyłapaniu rzekomego pracownika Huawei, fotografującego wnętrza urządzeń podczas targów. Mężczyzna w 2004 roku miał ukryć się w halach wystawowych i nocą demontować obudowy urządzeń sieciowych, by sfotografować wzór płytek drukowanych. Huawei miał również przekupywać pracowników amerykańskich firm, by ci dzielili się poufnymi informacjami, powtarzają się również dawne oskarżenia o współpracę z Iranem i Koreą Północną.

Ile z tych zarzutów się potwierdzi? Nie wiadomo, ale należy zakładać, że śledztwa potrwają długi czas, a już samo sformułowanie zarzutów wystarczy, by skutecznie "odciąć" Huawei od wszystkiego, co wiąże się z USA i ich sojusznikami. Pretekst jest doskonały, a jeśli nawet zarzuty się nie potwierdzą... Zapewne uda się sformułować nowe. A co się stanie, gdy śledztwa wykażą, że Huawei rzeczywiście dopuścił się zarzucanych praktyk? Gorzej chyba być nie może...

Na podstawie informacji Androidheadlines

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!