R E K L A M A

Samsung Galaxy Z Flip czyli powrót Samsunga do klapek

Opublikowane:
Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip
fot. Samsung

Wraz ze smartfonami serii Galaxy S20, Samsung zaprezentował dziś drugi w swej historii model z elastycznym, składanym wyświetlaczem. Samsung Galaxy Z Flip to clamshell, który po rozłożeniu oferuje duży ekran o proporcjach 21,9:9.

Samsung Galaxy Z Flip przypomina wyglądem gustowne puzderko na kosmetyki czy biżuterię. Obudowa ładnie się mieni w świetle, a metalowy zawias dodaje szyku. Wewnętrzny wyświetlacz Infinity Flex Display AMOLED o przekątnej 6,7 cala, pracujący w rozdzielczości 2636x1080 pikseli, otrzymał powłokę z materiału Ultra Thin Glass. To zupełnie nowe tworzywo, przypominające swymi właściwościami i odpornością szkło, ale jednocześnie pozwalające się zginać. Niestety, w miejscu zgięcia, podobnie jak we wcześniejszym Galaxy Fold, widać wyraźne załamanie. Z drugiej strony, ekran składa się praktycznie na płasko, niczym kartka papieru.

Samsung ściśle współpracował z Google, aby zaprojektować tryb Flex - dedykowane środowisko użytkownika. Gdy urządzenie leży w pozycji otwartej, wyświetlacz automatycznie dzieli się na dwa 4-calowe ekrany, dzięki czemu można łatwo wyświetlać obrazy, treści lub filmy w górnej części wyświetlacza, a w dolnej części sterować nimi. Na przykład podczas oglądania treści w serwisie YouTube, wideo znajduje się na górze natomiast wyszukiwarka innych filmów, opisy i formularz pisania komentarzy na dolnym ekranie.


Samsung Galaxy Z Flip
wideo: mGSM.pl przez YouTube

Galaxy Z Flip można stabilnie postawić, dzięki czemu można uchwycić więcej - od ujęć grupowych po żywe nocne fotografie i filmy. Teraz użytkownicy mogą tworzyć treści do mediów społecznościowych pod najlepszym kątem, bez użycia rąk i bez potrzeby stosowania statywu. Po zamknięciu jedną ręką można szybko uchwycić selfie za pomocą tylnej kamery, bez rozkładania telefonu.

Po zewnętrznej stronie obudowy Z Flip znajdziemy drugi, pomocniczy wyświetlacz. To Super AMOLED o przekątnej 1,06" i rozdzielczości 300x116 px. Wyświetli zegar czy powiadomienia. Sercem smartfonu jest procesor Snapdragon 855+, wspomagany przez pamięć 8+256 GB. Niestety, w obudowie nie zmieściło się już gniazdo na kartę microSD. Zmieściły się za to aparaty - 10-megapikselowy w otworku większego ekranu i dwa 12-megapikselowe obok ekranu pomocniczego. Jeden z nich współpracuje z szerokokątnym obiektywem o polu widzenia 123 st. Smartfon zasila akumulator o pojemności 3300 mAh z szybkim ładowaniem 15 W i bezprzewodowym Qi.

Samsung Galaxy Z Flip został wyceniony na 6600 zł.

materiał własny

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Marko
kolejna jednorazówka którą trzeba będzie wyrzucić do kosza po ok roku rozkładania i składania lub wymienić ekran tylko po co?
.228.9.238 | 14 Feb 2020, 08:02