R E K L A M A

Wielki przeciek z Nokii: 5G i budżetowce na MWC, składak i flagowiec - później

Opublikowane:
Przypuszczalny wygląd Nokii 9.2 PureView
Przypuszczalny wygląd Nokii 9.2 PureView
fot. Nokiamob

Nokia zapowiedziała konferencję prasową w ramach targów MWC na 23 lutego (jak większość producentów...), a do tego pojawiło się sporo informacji na temat modeli, jakie zostaną tam zaprezentowane.

Nokia 8.2 5G

Na targach MWC powinniśmy zobaczyć pierwszą Nokię obsługującą 5G. Będzie to model Nokia 8.2 5G, wyposażony w procesor Snapdragon 765, 6 lub 8 GB pamięci operacyjnej oraz 128 lub 256 GB pamięci flash. Telefon ma również mieć bezramkowy ekran, chowany aparat do selfie 64 Mpx oraz minijacka, klasyczny czytnik linii papilarnych i czystego Androida 10 z programu Android One. Co ciekawe, wszystko ma zasilać bateria o pojemności 3500 mAh, dość skromna jak na przedstawione wyżej wyposażenie telefonu. Telefon ma kosztować tylko 495 euro, czyli 2118 zł.

Nokia 5.2

W Barcelonie zadebiutuje także Nokia 5.2, która otrzyma procesor Snapdragon 632 i dwa warianty pamięci: 3+32 i 4+64 GB. Telefon będzie dostępny w czarnej lub białej obudowie, z 6,2-calowym ekranem LCD zaopatrzonym w notch na 8-megapikselowy aparat do selfie. Główny aparat fotograficzny ma natomiast być podwójny, z matrycami 16 i 8 Mpx, zaś szacunkowa cena urządzenia wyniesie 169 euro, czyli 723 zł.

Nokia 1.3

Jeszcze tańszym mo0delem będzie Nokia 1.3, która ma kosztować tylko 79 euro (338 zł). Będzie to prosty telefon, z 6-calowym ekranem i 5-megowym aparatem do selfie. Nokia 1.3 ma korzystać z procesora MediaTek i gigabajtowej pamięci operacyjnej, pod kontrolą Androida w wersji GO. Przewidziano wariant z pamięcią wewnętrzna 8 i 16 GB. Oprócz smartfonów, Nokia planuje na MWC premierę feature-phone (który może być kolejnym modelem retro), a także opaski fitness z NFC, kosztującej w granicach 45 euro (192 zł).

Nokia 9.2 PureView

Nieco później (możliwe, że na wrześniowe targi IFA) planowana jest premiera flagowego modelu Nokia 9.2 PureView. W telefonie tym Nokia ma przekonstruować rozbudowany aparat fotograficzny, porzucając rozwiązanie firmy Light na rzecz bardziej klasycznego, z matrycą o dużym rozmiarze (czyżby 108 Mpx?). Telefon ma mieć topowy procesor Snapdragon 865 z modemem 5G oraz ekran z otworkiem na 32- lub 48-megapikselowy aparat do selfie.

Składany smartfon na koniec roku

Koniec roku Nokia chce urozmaicić premierą swego pierwszego modelu z elastycznym wyświetlaczem. Niestety, na razie nie wiadomo, w jaki sposób będzie się składać obudowa tego modelu, ani co trafi do jej wnętrza. Możliwe jednak, że model ten będzie prezentowany za zamkniętymi drzwiami już podczas MWC i trafi się jakiś przeciek...

Na podstawie informacji Nokiamob: 1, 2

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!