R E K L A M A

Samsung planuje Quick Share - autorski system wymiany plików

Opublikowane:
fot. XDA Developers

Kilka tygodni temu informowaliśmy o uniwersalnym systemie wymiany plików, jaki w swych smartfonach chcą wprowadzić Oppo, Xiaomi i Vivo. Okazuje się, że podobne rozwiązanie planuje Samsung!

O wszystkim donosi serwis XDA Developers. Jego dziennikarze odkryli w kodzie oprogramowania aplikację, pozwalającą na bezprzewodową wymianę nawet dużych plików między telefonami. Rozwiązanie nosi nazwę Quick Share i ma działać podobnie do Apple Air Drop czy rozwiązania proponowanego przez trzech chińskich gigantów. Co więcej, Quick Share pozwoli również udostępniać pliki z wykorzystaniem chmury Samsung Cloud i przesyłać je na urządzenia Samsung Smart Things - ale z ograniczeniem wielkości pliku do 1 GB. Dodatkowo, dziennie będzie można tak przesłać tylko 2 GB danych. Innym unikalnym pomysłem związanym z Quick Share jest możliwość udostępniania plików wyłącznie wybranym kontaktom, albo wszystkim urządzeniom w pobliżu, nawet, jeśli nie są związane z naszą listą kontaktową.

Wszystko wskazuje na to, że Quick Share zadebiutuje w smartfonach serii Samsung Galaxy S20. Technicy XDA próbowali uruchomić aplikację - i udało im się to, jednak przesył plików już nie zadziałał. Nie należy jednak wykluczać, że wcześniejsze modele Samsunga również otrzymają to rozwiązanie, dołączone do ktorejś z przyszłych aktualizacji.

Na podstawie informacji XDAdevelopers

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!