R E K L A M A

Samsung Galaxy Z Flip - kolejne elementy specyfikacji i projekty następców

Opublikowane:
Koncepcje Samsung Galaxy Z Flip 2
Koncepcje Samsung Galaxy Z Flip 2
fot. LetsGoDigital

Kilka dni temu poznaliśmy nieoficjalną specyfikację Samsunga Galaxy Z Flip. Dziś uzupełniamy ją o parę szczegółów, pokażemy też wizje następców omawianego modelu.

Kolejne informacje na temat Samsunga Galaxy Z Flip przekazuje nam Max Weinbach z XDA Developers. Podaje on, że smartfon otrzyma dwa 12-megapikselowe aparaty fotograficzne, z czego jeden będzie szerokokątny. Flip będzie dysponować płytkowym czytnikiem linii papilarnych umieszczonym na boku obudowy, a do tego szybkim ładowaniem 15 W. Nie zabraknie również ładowania bezprzewodowego i zwrotnego. 6,7-calowy ekran Dynamic AMOLED o proporcjach 20:9 zostanie pokryty materiałem zwanym Samsung Ultra Thin Glass - niestety z widocznym załamaniem w miejscu zgięcia. Cena będzie niestety wyższa niż dotąd prognozowano i wyniesie ok. 1500 dolarów - 5750 zł. Tak przedstawia się uzupełniona specyfikacja:

Dane techniczne Samsung Galaxy Z Flip (nieoficjalne)
Procesor Snapdragon 855+ z modemem 5G
Wyświetlacz 6,7", Full HD+, Dynamic AMOLED z Ultra Thin Glass
Pamięć RAM 8-12 GB
Pamięć flash 256 GB
Akumulator 3300-3500 mAh
Ładowanie 15 W oraz bezprzewodowe i bezprzewodowe zwrotne
Aparat przedni: 10 Mpx
Aparat tylny: 12 Mpx + 12 Mpx szerokokątny
System: Android 10 z interfejsem One UI 2.1
Inne: Płytkowy czytnik linii papilarnych na boku obudowy
Cena: 1500 USD - 5750 zł

By było ciekawiej, są już sygnały, że Samsung pracuje już nad następcą Flipa. Ma to być ponownie clamshell składany w połowie długości, wyposażony w podwójny aparat fotograficzny oraz zawias podobny do stosowanego we Flipie. Tym razem koncepcja zakłada brak zewnętrznego wyświetlacza i zastąpienie go "okienkiem" przez który będzie widać wyświetlacz główny po złożeniu obudowy.

Rozważane są dwie koncepcje. W obu wypadkach rolę wyświetlacza pomocniczego przejmuje górna część złożonej klapki, ale w jednym przypadku jest ona przezroczysta, w drugim - dziurkowana i działa jak ekran matrycowy. Podobne rozwiązanie stosowało niegdyś HTC w swych pokrowcach Dot View. To kolejny przypadek, gdy do branży powraca rozwiązanie stworzone i już dawno porzucone przez HTC... Taka koncepcja stanowi jednak pewne wyzwanie - kurczy się miejsce wewnątrz obudowy, pojawiają się też problemy z jej wyważeniem po otwarciu. Szczęśliwie, inżynierowie mają jeszcze sporo czasu by się z tym uporać.

Na podstawie informacji @MaxWinebach i LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!