R E K L A M A

Samsung patentuje nowy typ notcha

Opublikowane:
fot. 91mobiles

Wylansowane niemal trzy lata temu przez Sharpa i Apple wcięcie w ekranie stało się niemal typowym elementem smartfonów... Przeszło różne stadia ewolucji, aż wreszcie skończyło się na niewielkim otworku. Ale Samsung ma jeszcze inną koncepcję...

Wcięcie - potocznie zwane z angielskiego notchem - ewoluowało od szerokiego prostokąta, poprzez mniejsze lub większe "kropelki" aż do otworków, umieszczanych centralnie lub w narożniku górnej części ekranu. Rozwiązania te stały się tak powszechne, że powoli przestaliśmy zwracać na nie uwagę, traktując jako "zło konieczne" czy niezbyt miła alternatywę dla mechanizmów chowających aparat w obudowie. Projektanci Samsunga stworzyli jednak coś nowego.

Można powiedzieć, że w pewnym stopniu stworzyli notch na nowo, przesuwając go w stronę narożnika. Telefon traci w tym momencie lubianą przez nasze oczy symetrię, ale we wcięciu można zmieścić więcej niż jeden obiektyw, a całości zdaje się być mniej "inwazyjna" niż duży notch pośrodku czy szeroki otworek w kształcie lornetki. Dodatkowo, przy trzymaniu telefonu poziomo, podczas grania czy oglądania filmów, użytkownik zyskuje dodatkowe miejsce, za które może chwycić telefon. Nie wiadomo, czy koreański koncern zdecyduje się na wprowadzenie takiego notcha. Możliwe, że to tylko kolejny patent "do szuflady". A szkoda, bo moim zdaniem rozwiązanie jest dość ciekawe. Podoba się wam?

Na podstawie informacji 91mobiles

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 100,0% 
 0,0% 
zaq
Moim zdaniem, notch to "zło" konieczne, a jego ewolucje to kolejne udziwnianie. W środku, w prawo/lewo, co to zmienia...nic, ekran nadal jest niepełny. Osobiście wolę ramkę u góry lub aparat wysuwany.
.31.89.80 | 24 Jan 2020, 13:01