R E K L A M A

Xiaomi czwartym producentem w zachodniej Europie

Opublikowane:
Shou Zi Chew, dyrektor Xiaomi, odwiedził Światowe Forum Ekonomiczne w Davos
Shou Zi Chew, dyrektor Xiaomi, odwiedził Światowe Forum Ekonomiczne w Davos
fot. Shou Zi Chew/Twitter

Shou Zi Chew, prezes Xiaomi International, pochwalił się świetnymi wynikami sprzedaży i wzrostem popularności marki Xiaomi podczas Światowego Forum Ekonomicznego. Xiaomi stał się prawdziwie globalną firmą, a w zachodniej Europie jest obecnie czwartym co do wielkości producentem.

Marka Xiaomi obecna jest na wielu rynkach i w najbliższej przyszłości skupi się na Indiach, południowo-wschodniej Azji, Ameryce Łacińskiej, Afryce i Europie. Nas interesuje najbardziej przykład Europy Zachodniej, w której Xiaomi zanotował imponujące tempo wzrostu, stając się czwartym co do wielkości producentem smartfonów oraz drugą co do wielkości marką w kategorii urządzeń typu wearables (marka Huami i Mi). Wynik ten osiągnął również dzięki elektrycznym skuterom Ninebot.

Shou Zi Chew podkreślił tez intensywną globalizację firmy - od trzeciego kwartału 2019 roku Xiaomi weszło ze swoimi produktami do 90 krajów na całym świecie. Przychody z rynków zagranicznych stanowiły 49% przychodów firmy w trzecim kwartale 2019 roku. Shou Zi Chew zapowiedział też, że 2020 roku Xiaomi zaprezentuje w Chinach co najmniej 10 smartfonów z obsługą 5G - niektóre z nich będą dostępne poza Chinami.

Źródło: Gizchina

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!