R E K L A M A

Aparat w Asus ROG Phone II oceniony przez DxOMark

Opublikowane:

Asus ROG Phone II to urządzenie z serii Republic of Gamers - zaprojektowane pod kątem graczy, a nie możliwości fotograficznych. Ale ogólny wynik, osiągnięty w DxOMark, jest naprawdę przyzwoity - jednym z obszarów, w którym aparat Asusa się wyróżnia, jest autofokus.

Dostępny od września 2019 r. Asus ROG Phone II to model zaprojektowany dla graczy. Koncentruje się na wydajności i jakości ekranu, jest wyposażony w wydajny procesor i akumulator o dużej pojemności. Serwis DXOMARK zbadał jednak inny aspekt tego modelu - główny aparat oraz możliwości Asusa w kwestii rejestrowania zdjęć i wideo.

Najważniejsze dane aparatu:

  • podwójny aparat
  • sensor główny Sony IMX586 48MP, f/1.79, 26 mm
  • dodatkowy aparat 13MP, f/2.4, 11 mm (szeroki kąt)
  • PDAF, laserowy AF
  • pojedyncza lampa błyskowa LED, HDR
  • wideo w najwyższej jakości 4K, 60 fps

Serwis wysoko ocenił zwłaszcza autofocus, który jest szybki i dokładny. Aparat poprawnie dobiera też czas ekspozycji, zarówno podczas robienia zdjęć na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Poprawnie dobiera też balans bieli i nadaje efekt bokeh. Z kolei za największą wadę aparatu w telefonie Asus ROG Phone II uznano niespójność - chodzi na przykład o wyraźne różnice między zdjęciami wykonanymi w serii oraz występowanie przesunięć klatek w materiałach wideo.

Źródło: DxOMark

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!