R E K L A M A

Huawei P40 Pro - czy aby nie za wcześnie na plotki?

Opublikowane:
Zdjęcie jest oczywiście fałszywką...
Zdjęcie jest oczywiście fałszywką...
fot. @hereYashRaj

Do premiery Huawei P40 Pro zostało jeszcze trochę czasu, ale pewien leakster postanowił "podgrzać atmosferę" i opublikował kilka informacji o flagowcu chińskiej firmy.

Ciężko stwierdzić, na ile informacje te są prawdziwe, ale publikujący je indyjski leakster sprawia wrażenie dobrze poinformowanego i rzetelnego. Proponuję dać mu kredyt zaufania - z jasnym i stanowczym zaznaczeniem, że informacje są nieoficjalne.

Według Yash Raj Chaudhary'ego, Huawei P40 Pro otrzyma 6,5-calowy, OLED-owy wyświetlacz QHD+ z zagiętymi brzegami i odświeżaniem 120 Hz. Współczynnik screen to body ratio ma wynieść 98%. Smartfon będzie wyróżniać grafenowy akumulator, który ma być o 30% mniejszy od obecnie stosowanych, zachowując pojemność 5000 mAh. Dzięki szybkiemu ładowaniu 50 W bateria ma się napełniać w 45 minut. Sercem telefonu zostanie procesor Kirin 990 z modemem 5G, a w roli systemu pojawi się Android (zapewne 10) z nakładką EMUI 10.

Huawei P40 Pro ma mieć podwójny aparat fotograficzny z przodu, umieszczony w lornetkowym otworku w ekranie i wzbogacony obiektywem szerokokątnym, natomiast tylny aparat - będzie mieć aż pięć matryc - i znak firmowy Leica. Głównym modułem będzie 64-megapikselowa matryca Sony IMX686 z OIS, nie zabraknie też peryskopowego zoomu z matrycą 12 Mpx i aparatu szerokokątnego o takiej samej rozdzielczości. Będzie też aparat do makro (zapewne 2 lub 5 Mpx) oraz czujnik ToF do rozmywania tła.

Na podstawie informacji @hereYashRaj

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!