R E K L A M A

Redmi K30 kolejnym smartfonem z ekranem 120 Hz?

Opublikowane:
Redmi K30
Redmi K30
fot. XDAdevelopers

Nadchodzący rok będzie stać pod znakiem wyświetlaczy odświeżanych z częstotliwością 120 Hz. Kolejnym modelem wyposażonym w taki ekran ma być Redmi K30.

Forumowicze XDA Developers regularnie przeszukują kod oprogramowania smartfonów, pod kątem wskazówek na temat nadchodzących modeli. W kodzie MIUI 11 znaleźli informację o nowym (w MIUI) sposobie odblokowywania telefonu - za pomocą czytnika umieszczonego na boku obudowy. Przy tej opcji pojawiają się dwie nazwy kodowe: "Picasso" i "Phoenix". Pierwszy pozostaje nieznanym, zaś drugi z modeli to prawdopodobnie Redmi K30. W dodatku, uwieczniono go na grafice znajdującej się w oprogramowaniu - schematycznie ukazana sylwetka idealnie pasuje do wizerunku K30 ujawnionego przez producenta (powyżej).

Kodowa nazwa Phoenix pojawia się również przy ukrytych w menu opcjach przełączania odświeżania ekranu - z 60 na 120 Hz lub automatycznie. To potwierdza, że smartfon otrzyma wyświetlacz 120 Hz. W kodzie znalazły się również hasła: "phoenix_imx686", "phoenix_s5k3t2", "phoenix_gc02m1_depth" i "phoenix_gc02m1_front". Są tajemnicze tylko z pozoru - bowiem po bliższym przyjrzeniu się zauważymy, że wskazują one typy użytych modułów fotograficznych. IMX686 to nowa, 60-megapikselowa matryca Sony, zaś S5K3T2 to 20-megowy moduł Samsunga, który zapewne w K30 będzie robić zdjęcia szerokokątne. Nie ma jednak pewności, czy w kodzie wymieniono wszystkie aparaty, jakie znajdą się w K30...

Z wcześniejszych przecieków wiemy, że Redmi K30 będzie obsługiwać sieci 5G SA/NSA, mieć procesor Qualcomm 7250 oraz "lornetkowy" podwójny aparat z przodu. W kodzie wspomniano natomiast tylko jeden aparat, może zatem dodatkowe "oczko" będzie zajmować się rozpoznawaniem twarzy w podczerwieni...?

Na podstawie informacji XDAdevelopers

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!