R E K L A M A

Huawei dostał kolejne 90 dni

Opublikowane:

Nie wiem, jaką grę prowadzą amerykańskie władze, ale zanosi się na to, że telenowela pod tytułem amerykańskich sankcji wobec Huawei długo się jeszcze nie skończy. Po raz kolejny odroczono zaostrzenie sankcji, a Huawei ma trzy miesiące względnego spokoju.

Zaczęło się od tego, że rząd USA stwierdził, że Huawei i inni chińscy producenci (ale głównie Huawei) są zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego. I zakazano amerykańskim firmom współpracy z chińskim gigantem, narażając i Huawei, i amerykańskich przedsiębiorców na wielomilionowe straty. Stąd odroczenia, łagodzenie sankcji, obietnica indywidualnych pozwoleń na handel z Huawei (tylko obietnica, bowiem żaden z 200 wniosków nie został do tej pory zatwierdzony). Poprzednie odroczenie kończyło się 17 listopada - przedłużono je o 2 tygodnie, a docelowo ma zostać przedłużone o 3 miesiące. A potem zobaczymy, jak się rozwinie sytuacja...

Źródło: mediacomtoday

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Marko
ciekawe czy ktoś poinformował Huawei jakie kroki mają zrobić, żeby odstąpiono od sankcji, słyszałem, że Huawei oskarżony jest o zaimplementowanie w swoje urządzenia szpiegowskich wtyczek i że niby robi to już od dawna, w takim razie jeżeli to jest prawda, to nie ma takiej możliwości, żeby teraz Huawei mógł to usunąć, a tym samym uwolnić się od sankcji, chyba że szczegóły tkwią w samym tylko oprogramowaniu.
.228.9.238 | 19 Nov 2019, 13:11