R E K L A M A

Globalna sprzedaż smartfonów w 3 kwartale roku

Opublikowane:

IDC opublikowało raport dotyczacy globalnej sprzedaży smartfonów w trzecimkwartale 2019 roku. Według niego zauważalny jest pewien wzrost - dokładnie o 0,8% rok do roku. To dobra wiadomość, zwłaszcza, że przez ostatnie siedem kwartałów notowano spadki.

Ogółem producenci dostarczyli 358,3 mln smartfonów w opisywanym kwartale, co stanowi wzrost o 8,1% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Na rynkach wschodzących największe wzrosty zanotowano w Indiach. Z kolei w Chinach zauważalne wzrosły dostawy - powodem jest przygotowywanie się do wyprzedaży w ramach Dnia Singla, obchodzonego 11 listopada. To odpowiednik amerykańskiego Czarnego Piątku.

Samsung zanotował wzrost za sprawą premiery Galaxy Note 10 w sierpniu, a także zwiększonej sprzedaży telefonów z serii A. Firma sprzedała łącznie 78,2 mln urządzeń w analizowanym okresie. Huawei osiągnął duże zyski w Chinach, które pozostają największym rynkiem na świecie. Jego zyski były wyższe niż oczekiwano, gdyż skupił się na rynku krajowym. Apple sprzedał 46,6 miliona smartfonów i zyskał najwięcej na rynkach rozwiniętych. Raport pokazał też, że 5 największych producentów OEM odpowiada za ponad 70% światowych dostaw smartfonów.

Źródło: IDC

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!