
Samsung ogłosił uruchomienie programu Beta One UI dla polskich użytkowników smartfonów z serii Galaxy S10. W ramach programu będzie można przetestować system Android 10 przed jego oficjalnym udostępnieniem dla smartfonów marki Samsung.
One UI został zaprojektowany z myślą o uproszczeniu i usprawnieniu interakcji z urządzeniami. Uczestnicy programu Beta One UI będą mogli przetestować szereg nowych funkcji, które zostaną udostępnione wszystkim, wraz z premierą Android 10 dla smartfonów Samsung.
Przejrzysty i łatwy w użyciu interfejs zapewnia łatwiejszą nawigację, a uproszczony design sprawia, że powiadomienia zajmują mniej miejsca, dzięki czemu użytkownicy otrzymują informacje na bieżąco, mogąc jednocześnie skoncentrować się na wykonywanym zadaniu. Dostosowano również układy przycisków aby ich obsługa była jeszcze bardziej intuicyjna, a sterowanie urządzeniem z użyciem gestów jest teraz dużo prostsze.
Nowy, inteligentniejszy układ zapewnia jeszcze lepsze doznania wizualne. Udoskonalony tryb ciemny, szczególnie przydatny w nocy, automatycznie reguluje jasność obrazów, tekstów i kolorów na wyświetlaczu przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia baterii. Ekran Smart Lock automatycznie dostosowuje kolor i format zegara oraz powiadomień, tak aby tekst i ikony były zawsze wyraźnie widoczne.
Rozszerzony interfejs użytkownika One UI oferuje szeroki zakres narzędzi, które pomogą zarządzać cyfrowym dobrostanem. Tryb skupienia umożliwia tymczasowe wstrzymanie pracujących w tle aplikacji, gdy trzeba ograniczyć do minimum wszystko, co rozprasza uwagę. To szczególnie przydatne, gdy konieczna jest maksymalna efektywność i koncentracja na jednym, wybranym zadaniu.
Źródło: Samsung