R E K L A M A

iPhone straci notch?

Opublikowane:
Notch i anteny będą mniejsze?
Notch i anteny będą mniejsze?
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Niekoniecznie, ale jak donosi znany grafik i leakster Beniamin Geskin, Apple pracuje nad nowymi modułami Face ID, które pozwoliłyby na znaczne zmniejszenie wcięcia w ekranie.

Według Geskina, który specjalizuje się w przeciekach na temat Apple, amerykański koncern testuje prototypy modułów rozpoznawania twarzy Face ID, które są mniejsze od obecnie stosowanych, a co za tym idzie, wymagają znacznie mniejszego wcięcia w wyświetlaczu telefonu.

Ten sam leakster informuje również, że Apple ma dalekosiężne plany zmierzające do eliminacji tradycyjnego złącza Lightning i zastąpienie go rozwiązaniem bezprzewodowym UWD. Zapewniłoby ono nie tylko bezprzewodowe ładowanie, ale i transfer danych z prędkością 480 Mbps (USB 3.0) na dystansie do 3 metrów i 110 Mbps na odległość do 10 metrów. Geskin wyraźnie wspomina jednak o przyszłości, zatem nie należy oczekiwać, że rozwiązanie to pojawi się już w kolejnym iPhone.

Ostatnie z doniesień Geskina dotyczy "pasków" anten przecinających metalową ramkę telefonu. Tworzywo, z jakiego są obecnie wykonywane, ma zostać zastąpione nowym materiałem (szkłem czy ceramiką). Ma ono znaleźć się w modelach z 5G i sprawić, że antenowe paski staną się węższe i dyskretniejsze (ok. 1 mm szerokości)

Na podstawie informacji @BenGeskin

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!