R E K L A M A

Pixel 4 zaskakująco nisko w rankingu DxO

Opublikowane:
Oceny DxO
Oceny DxO
fot. DxO Mark

Fotograficzny benchmark DxO nie przestaje budzić kontrowersji. Najnowszy test z pewnością wzburzy fanów smartfonów Google. Pixel 4 wypadł - delikatnie mówiąc - przeciętnie.

Google Pixel 4 zdobył w DxO Mark tylko 112 punktów, co daje mu dopiero 8. miejsce, za topowymi smartfonami Samsunga, Huaweia i... OnePlusa. Co poszło nie tak? Ogólnie, zdjęcia i filmy oceniono dobrze. Aparat Pixela spisuje się dobrze właściwie w każdych warunkach, dodatkowo wyróżniono też jakość zdjęć z teleobiektywu. W filmach doceniono płynność obrazu i działanie stabilizacji. Telefon otrzymał 117 punktów za zdjęcia i 101 za filmowanie.

Niestety, testerzy musieli obniżyć noty za wysoką ilość artefaktów w filmach (szczególnie, gdy wykonywany jest panning), podobną sytuację z artefaktami wykryto także w ujęciach statycznych. Skrytykowano też stopniowanie barw, widoczny efekt mory i rozbłyski wzdłuż niektórych krawędzi na zdjęciach. To wszystko sprawiło, że punktacja Pixela 4 jest daleka od oczekiwanej i z pewnością zaskakująca dla fanów tej serii - wszak już od kilku generacji Pixele były uznawane za jedne z najlepiej fotografujących smartfonów...

Ze szczegółami testu DxO możecie zapoznać się TUTAJ.

Na podstawie DxO

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!