R E K L A M A

Samsung Galaxy S10 zhakowany przez folię (OŚWIADCZENIE SAMSUNGA)

Opublikowane:

Uwierzytelnianie za pomocą odcisku palca jest obecnie szeroko stosowaną zabezpieczenia biometrycznego. Model Galaxy S10 stosuje skaner umieszczony pod ekranem i okazuje się, ze można go oszukać folią ochronną kosztującą 2,7 funta.

Pewna kobieta w Castleford w Wielkiej Brytanii odkryła, że kosztująca 2,70 funta folia ochronna do telefonu Samsung Galaxy S10 umożliwia dostęp wszystkim za pomocą uwierzytelnienia odcisku palca.

Według doniesień medialnych mieszkająca w Wielkiej Brytanii Lisa Neilson powiedziała, że po założeniu żelowej osłony na Samsung Galaxy S10 każdy, kto trzyma telefon, może uzyskać do niego dostęp. Niektórzy spekulowali, że jej początkowy odcisk palca został uwięziony między wyświetlaczem a okładką, ale sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Czytnik linii papilarnych w Samsung Galaxy S10 jest zbudowany przez Qualcomm i wykorzystuje fale dźwiękowe do mapowania powierzchni odcisku palca. Gdy fale te przemieszczają się przez kolejne medium, takie jak osłona ekranu, pojawiają się problemy. Chiński producent, stojący za felerną folią, początkowo nie mógł zapewnić działania skanera na telefonach S10. Wprowadził więc pewne zmiany w powierzchni żelu, aby dostosować go do nowego czytnika linii papilarnych. I w ten sposób zhakował flagowca od Samsunga, zapewniając dostęp każdemu, kto próbuje skorzystać z telefonu.

Pierwszą reakcją Samsunga było stwierdzenie, że użytkownicy powinni używać tylko autoryzowanych akcesoriów, ale to nie jest tak naprawdę główny problem. Teoretycznie, jeśli telefon zostanie skradziony, złodziej musiałby tylko założyć żelową osłonę, aby uzyskać do niego dostęp.Oświadczenie firmy Samsung dotyczące rozpoznawania odcisków palców

W odniesieniu do ostatnich informacji dotyczących rozpoznawania odcisków palców w niektórych modelach Galaxy, chcielibyśmy przekazać naszym klientom następującą informację.


Problem dotyczy czujników czytnika linii papilarnych, który odblokowuje urządzanie po rozpoznaniu trójwymiarowych wzorów, pojawiających się na niektórych, silikonowych ochraniaczach ekranu, traktując te wzory jakby były odciskami palców użytkownika.


W celu uniknięcia problemu radzimy, aby użytkownicy Galaxy Note10/10+ oraz S10/S10+/S10 5G wykorzystujący podobne ochraniacze zdjęli je, wykasowali dotychczas zarejestrowane odciski palców oraz zarejestrowali swoje odciski palców ponownie.


Prosimy też o nie korzystanie z silikonowych ochraniaczy ekranów do czasu aktualizacji oprogramowania, do momentu jej wydania i zastosowania. Wydanie aktualizacji jest zaplanowane na przyszły tydzień. Dodatkowo podczas rejestracji odcisków palców, prosimy o upewnienie się, iż odciski palców są zeskanowane w całości tak, aby każda ich część, włączając ich środek, została zeskanowana.


Dziękujemy za cierpliwość. Będziemy stale upewniać się, że nasi klienci otrzymują najlepszą możliwą usługę.Biuro prasowe Samsung Electronics Polska


Link do oświadczenia

Źródło: Bitdefender

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!