R E K L A M A

Oppo chce zakrzywić ekran ze wszystkich stron

Opublikowane:
fot. LetsGoDigital

Oppo, po tym, jak ukryło przedni aparat pod ekranem, pracuje nad zamaskowaniem pozostałych elementów tak, by na froncie i bokach telefonu pozostał sam ekran.

Najnowsze wnioski patentowe Oppo dotyczą właśnie ukrycia elementów innych, niż aparat do selfie. Rolę głośnika może przejąć tafla wyświetlacza, ale co z resztą czujników? Trzeba je schować tak samo, jak aparat. Oppo pracuje właśnie nad zamaskowaniem czujnika zbliżeniowego czy jasności, jak również sensorów rozpoznawania twarzy w 3D - a wszystko zmierza w kierunku powstania pełnoekranowego telefonu.

Jak mógłby wyglądać - przedstawiają graficy z serwisu LetsGoDigital. Przyjęli oni, że ekran byłby mocno zakrzywiony wzdłuż wszystkich czterech brzegów i zachodził głęboko na boczne ścianki telefonu. Wyświetlacz miałby być wykonany w technologii MicroLED albo OLED, a wspomniane wcześniej sensory ukryto by wzdłuż jego brzegów. Koncepcja ta nie wyklucza nawet użycia wysuwanego aparatu fotograficznego, w przypadku, gdyby podekranowy nadal odstawał jakością od klasycznego... Pytanie, czy rozwiązanie to wnosiłoby coś więcej, niż efektowny wygląd urządzenia. O odporności na upadki nawet boję się pomyśleć...

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!