R E K L A M A

Samsung Galaxy Fold w teście wytrzymałości

Opublikowane:
Samsung Galaxy Fold w teście wytrzymałości
Samsung Galaxy Fold w teście wytrzymałości
fot. JerryRigEverything przez YouTube

Zack z popularnego kanału JerryRigEverything opublikował test wytrzymałości poprawionej wersji Samsung Galaxy Fold. Urządzenie okazało się wytrzymalsze, niż sądziłem...

Wytrzymałość zewnętrznej części obudowy Galaxy Folda właściwie nie odbiega od wytrzymałości typowego smartfonu o metalowo-szklanej konstrukcji. Metalową ramkę da się nieznacznie podrapać nożem, a szkło zewnętrznego ekranu poddaje się dopiero rysikowi o twardości 6-7 w skali Mohsa. W przypadku Folda ważniejsze było jednak to, jak zachowa się elastyczny ekran i zawias obudowy. Ekran - zrodnie z oczekiwaniami, okazał się dość delikatny, o czym zresztą ostrzega sam producent - w opakowaniu znajdziemy szczegółowe wytyczne.

Ekran z plastikową powierzchnią da się zarysować silnym naciskiem paznokcia, powinn się zatem dbać, by nie znalazło się na nim żadne obce ciało, które mogłoby uszkodzić powierzchnię po zamknięciu obudowy. Zackowi udało się przypadkiem uszkodzić ekran - zahaczył nożem, rysując plastikową ramkę otaczającą elastyczną matrycę. To jednak "wypadek przy pracy" - nikt raczeni nie traktuje telefonów nożem... Ale test z pyłem - a właściwie z drobnymi kamykami - może już odpowiadać realnym warunkom użytkowania. Kamyki mogą odcisnąć się na powierzchni wyświetlacza, ale raczej go nie zniszczą. Co innego zawiasy. Miały być szczelniejsze - ale okazało się, że i tak dostał się w nie pył. Chrzęściły - ale wciąż działały, do końca testu. Największym zaskoczeniem okazało się jednak to, że telefon przetrwał test zginania w przeciwną stronę. Zawias wytrzymał - co w połączeniu z wcześniejsza próbą uszkodzenia ostrym piachem wskazuje, że mechanizm składanej obudowy jest naprawdę solidny. Na koniec - wyświetlacze potraktowano zapalniczką. Nawet ten wewnętrzny, z tworzywem na wierzchu, przetrwał test bez uszczerbku.


Test wytrzymałości Samsunga Galaxy Fold
wideo: JerryRigEverything przez YouTube

Test pokazał, że Samsung Galaxy Fold jest zdecydowanie solidniejszy, niż się wydaje. Najbardziej wrażliwym elementem okazuje się elastyczny ekran - co akurat nie dziwi. Użytkując ten telefon, trzeba uważać, by nie zarysować delikatnej matrycy i unikać miejsc, w których pył czy piach mógłby dostać się do zawiasu. Nie jest to może telefon na plażę - ale zdaje się, że wytrzyma więcej, niż można podejrzewać.

na podstawie informacji JerryRigEverything

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!