R E K L A M A

Huawei Mate 30 nie dla Europy

Opublikowane:
Huawei Mate 30 Pro w firmowym folderze
Huawei Mate 30 Pro w firmowym folderze
fot. Slashleaks

To musiało się tak skończyć. Huawei prawdopodobnie zdecydował, że oferowanie smartfonu bez usług Google w Europie nie ma sensu. Szkoda...

Smartfony serii Mate 30 zapowiadają się imponująco i mogłyby zostać kolejnym przebojem rynkowym chińskiej firmy. I - być może zostaną - ale nie w Europie. Dziś kolejne źródło wskazuje, że modele tej serii (choć będą zaprezentowane w Monachium) nie będą oferowane na Starym kontynencie. To skutek ograniczeń, nałożonych na Huawei przez amerykańską administrację. Firma może wyposażyć telefony w Androida, ale nie może już preinstalować usług dostarczanych przez Google. W Chinach nie stanowi to problemu, bowiem praktycznie każda z usług Google ma tam swój odpowiednik i użytkownik w zasadzie nie odczuje braku. Co innego u nas - my, w Europie, w zasadzie jesteśmy skazani na związek Androida z Google. W zasadzie, część aplikacji Google użytkownik mógłby zainstalować sam, ale niektóre mogłyby działać nieprawidłowo, a z innych, bez "błogosławieństwa" Google nie da się użyć - np. Google Pay.

W związku z tym, jak informuje LetsGoDigital, Huawei nie będzie oficjalnie oferować serii Mate 30 w Europie. Oczywiście - fani zapewne poradzą sobie z zakupem, ale trudno oczekiwać, by "nakręcili" sprzedaż do sensownego poziomu. Zastanawiam się, czy to słuszny krok- kupilibyście telefon bez oficjalnego wsparcia Google, za to z alternatywnymi aplikacjami oferowanym w sklepie Huawei? Szczególnie tak atrakcyjny telefon...?

Czego możemy żałować - informują kolejne przecieki. Pojawiła się seria zdjęć, przedstawiających specyfikację Mate 30 Pro. Grafiki potwierdzają, że telefon będzie rejestrować filmy w imponującym tempie ponad 7 tysięcy klatek na sekundę, będzie mieć wodoszczelną obudowę (IP68), OLED-owy wyświetlacz i tryb fotografii nocnej, który zebrał już wiele pochwał w poprzednich modelach marki. Nie zabraknie szybkiego ładowania 40 W (27 W bezprzewodowo), a akumulator będzie mieć przyzwoitą pojemność 4500 mAh, adekwatną do możliwości telefonu. W Mate 30 Pro znajdziemy nowy procesor Kirin 990 oraz nowy interfejs EMUI 10.

Przecieki wskazują, że poza smartfonami, Huawei pokaże w Monachium również swój telewizor z wyskakującą kamerką, nową wersję zegarka Huawei Watch GT oraz nową opaskę sportową. W dniu premiery Mate-ów w Polsce ruszy również sprzedaż w oficjalnym internetowym sklepie Huawei. Niestety, czegoś tam będzie brakowało... Żałujecie? A może jednak Chińczycy nas zaskoczą...?

Na podstawie informacji LetsGoDigital i Slashleaks

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!