R E K L A M A

Oppo wprowadza trzy nowe technologie szybkiego ładowania

Opublikowane:
Zhang Jialiang prezentuje SuperVOOC 2.0
Zhang Jialiang prezentuje SuperVOOC 2.0
fot. Oppo

Oppo zapowiedziało wprowadzenie trzech nowych technologii szybkiego ładowania baterii: 65W SuperVOOC Fast Charge 2.0, 30W Wireless VOOC Flash Charge i VOOC Flash Charge 4.0.

Od udostępnienia technologii VOOC w 2014 roku firma Oppo złożyła na całym świecie ponad 1700 wniosków patentowych, umożliwiając ponad 145 milionom użytkowników z całego świata szybkie ładowanie ponad 30 modeli urządzeń. Oppo rozwija także współpracę z partnerami, udzielając licencji na technologię VOOC. W ekosystemie uczestniczy już ponad 20 firm. Aplikacje o wysokim zapotrzebowaniu na energię oraz nowe sieci 5G niosą ze sobą nowe wymagania pod względem żywotności baterii i komfortu ładowania. Oppo doskonali technologię szybkiego ładowania VOOC, aby użytkownicy mogli ładować urządzenia w dowolnej chwili i przez dowolny dostępny w ciągu dnia czas. Oppo będzie nadal optymalizować odpowiednio do zapotrzebowania wszystkie trzy technologie VOOC i opracowywać przodujące w branży innowacje do szybkiego ładowania z myślą o użytkownikach na całym świecie.

Technologia 65 W SuperVOOC 2.0 osiąga nowe poziomy efektywności, dzięki odpowiedniemu dostosowaniu i optymalizacji sprzętu, oprogramowania oraz algorytmów obsługowych. Jest także kompatybilna wstecznie z technologiami SuperVOOC i VOOC Flash Charge. Twórcy 65 W SuperVOOC 2.0 dostosowali elementy, konstrukcję oraz proces produkcyjny, aby zwiększyć efektywność ładowania, redukując jednocześnie nagrzewanie się baterii i ładowarki. W Oppo SuperVOOC 2.0 zastosowano elementy półprzewodnikowe z azotku galu (GaN), dzięki czemu udało się skrócić czas ładowania i zmniejszyć ładowarkę. Technologia SuperVOOC 2.0 nie tylko efektywniej ładuje baterię, ale też jest bezpieczniejsza. Z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie podczas ładowania inżynierowie Oppo zastosowali pięć kontrolnych punktów ochronnych w ładowarce, przewodzie i złączach.

Jako jedna z najlepszych na rynku technologii ładowania bezprzewodowego 30 W Wireless VOOC, umożliwia całkowite uzupełnienie zapasu energii w baterii o pojemności 4000 mAh w ciągu 80 minut. Jest kompatybilna ze standardem Qi i umożliwia także pracę z mocą 5 W lub 10 W, zapewniając komfort porównywalny z ładowaniem przy użyciu przewodowej technologii szybkiego ładowania VOOC. Technologia 30 W Wireless VOOC dostosowuje proces ładowania w czasie rzeczywistym i wykorzystuje wydajne elementy, aby zapewnić efektywniejsze i bezpieczniejsze ładowanie bez przegrzewania urządzeń. Z myślą o bezpieczeństwie firma Oppo zastosowała kilka rozwiązań sprzętowych zapobiegających przegrzaniu, wprowadziła technologię HVDC oraz funkcję wykrywania ciał obcych, która natychmiast zatrzymuje ładowanie po wykryciu przez płytkę ładującą innych przedmiotów metalowych.

Oprócz opracowania technologii szybkiego ładowania 65 W SuperVOOC 2.0 i 30 W Wireless VOOC, firma Oppo zmodernizowała VOOC do wersji 4.0. Dzięki kompleksowej modernizacji procesu ładowania VOOC 4.0 zapowiada się jako rozwiązanie do szybkiego ładowania nowej generacji dla wszystkich. Ze względu na większą moc ładowania w porównaniu z VOOC 3.0, VOOC 4.0 umożliwia uzupełnienie zapasu energii baterii o pojemności 4000 mAh do poziomu 67% w 30 minut, a do 100% - w 73 minuty, czyli o 12% szybciej niż w poprzedniej generacji. Udoskonalony algorytm VFC skraca czas uzupełniania ostatnich 10% pojemności baterii. Inżynierom firmy Oppo udało się też zmniejszyć wewnętrzną rezystancję całego układu ładowania i narastanie ciepła dzięki zastosowaniu wydajnej ładowarki i zaawansowanej konstrukcji ogniw baterii. Temperaturę można utrzymać na odpowiednim poziomie nawet podczas korzystania gier w trakcie ładowania. VOOC 4.0 może być kompatybilna ze wszystkimi protokołami szybkiego ładowania przed VOOC 3.0 i osiągać moc pełnego ładowania 5 V/4 A (20 W).

Zhang Jialiang, szef zespołu Oppo odpowiedzialnego za technologie szybkiego ładowania, powiedział: "Szybkie ładowanie VOOC zmieniło podejście użytkowników do kwestii ładowania urządzeń i umożliwiło Oppo dostarczenie ponad 145 milionom osób na całym świecie najwyższej klasy funkcji uzupełniania energii baterii. Oppo będzie nadal doskonalić technologie VOOC, SuperVOOC i Wireless VOOC, aby zaspokajać potrzeby użytkowników w różnych sytuacjach".

Na podstawie informacji prasowej Oppo

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!