R E K L A M A

HTC skupi się na średniakach, VR i 5G

Opublikowane:
Będą kolejne średniaki HTC...
Będą kolejne średniaki HTC...
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Ostatni miesiąc przyniósł dawkę optymizmu w niewesołej sytuacji HTC, a firma złapała wiatr w żagle i spogląda w przyszłość. A ta upłynie pod znakiem 5G, VR i kryptowalut, ale koncern nie zamierza porzucić rynku smartfonów średniej klasy.

W sierpniu przychody HTC podskoczyły o 66,8% względem poprzedniego miesiąca i choć w porównaniu rok do roku są mniejsze o 47,1%, stanowią miłą odmianę w niezbyt wesołej sytuacji, w jakiej od kilku lat znajduje się tajwański koncern. Firma nie ustaje jednak w wysiłkach, by wreszcie odwrócić niekorzystny trend i na dobre wrócić do gry.

Szef tajwańskiego oddziału HTC, Darren Chen zapowiedział ostatnio, że firma zamierza umacniać swą pozycję na lokalnym rynku, wypuszczając kolejne modele w segmencie cenowym ok. 10 tys dolarów tajwańskich, czyli w cenach rzędu 300-350 dolarów USA. Poza planami wypuszczenia średniopółkowych smartfonów 4G, HTC zakłada również natarcie na rynek telefonów 5G w 2020 roku, w ścisłej współpracy z operatorami.

Koncern zamierza również pracować nad integracją rozwiązań wirtualnej rzeczywistości (VR) z sieciami 5G i swymi smartfonami, co uczyniłoby te telefony unikalnymi i wyróżniającymi się na rynku. Oczywiście będzie to połączone z intensywną promocją platformy Viveport z kontentem VR - przede wszystkim poprzez kanały operatorskie. Trzeba też pamiętać o tym, że HTC działa prężnie na rynku kryptowalut - i zamierza unowocześnić swój kryptowalutowy smartfon Exodus 1, dodając wsparcie dla Bitcoin Cash i portfela Bitcoin, czego sygnałem jest niedawne nawiązanie współpracy z konsorcjum Bitcoin.

Nastąpi również zmiana na stanowisku prezesa firmy. Po 4 latach, Cher Wang ustąpi miejsca Yvesowi Maitre, który wcześniej piastował wysokie stanowisko w Orange.

Czy to wystarczy, by powrócić do gry na rynku mobilnym? Na razie trudno wyrokować, ale dobrze widzieć, że HTC nie odpuszcza i mimo kurczących się zysków wciąż myśli o przyszłości i tworzy nowe projekty.

Na podstawie informacji Digitimes i PRnewswire

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!