R E K L A M A

Huawei sprzeda dział 5G?

Opublikowane:
Huawei rozważa zaoferowanie m.in. dostępu do swego portfolio patentowego
Huawei rozważa zaoferowanie m.in. dostępu do swego portfolio patentowego
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Kłopoty Huawei zdają się nie mieć końca. Na horyzoncie majaczą problemy z produkcją smartfonów, ale to nic w porównaniu z rynkiem infrastrukturalnym. Jest jednak pomysł...

Huawei jest potężnym graczem na rynku infrastruktury komórkowej. Chińska firma jest jednym z liderów technologii sieciowych i każdy z nas codziennie korzysta z urządzeń tego producenta, choć nie zawsze jest tego świadomy... Huawei miał być też współautorem rozwoju 5G i dostarczyć sprzęt do większości krajów budujących nową generację sieci. Amerykański rząd pokrzyżował te plany - i to mocno.

Na tyle mocno, że założyciel i CEO firmy Ren Zhengfei powiedział ostatnio w wywiadzie, że rozważana jest sprzedaż dostępu do opracowań działu 5G inwestorowi spoza Azji, który nie jest na cenzurowanym w USA i krajach sojuszniczych. "Pakiet" objąłby patenty, projekt i wszelkie opracowania związane z 5G, a obie strony miałyby zagwarantowaną swobodę modyfikacji kluczowych elementów produkowanych urządzeń i blokowania w nich dostępu do wybranych funkcji. Ren Zhengfei nie określił ceny, nie sprecyzował też, czy oferta będzie skierowana do istniejących już podmiotów, czy do nowo utworzonego.

Nie jestem specjalistą biznesowym, ale wydaje mi się, że w obecnej sytuacji to rozsądny ruch. Huawei pozostanie na rynku 5G w Azji, ale jednocześnie - zarobi na sprzedaży swych opracowań "na Zachód". I wciąż - choć nie bezpośrednio - będzie uczestniczyć w globalnym rozwoju technologii łączności.

Na podstawie informacji @evleaks

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!