mogliśmy popatrzeć na pierwsze zdjęcie Xiaomi Mi Mix 4, a dziś mamy okazję zapoznać się ze specyfikacją. Nieoficjalną - oczywiście." /> Xiaomi Mi Mix 4 - czyżby wyciekła specyfikacja? :: mGSM.pl
R E K L A M A

Xiaomi Mi Mix 4 - czyżby wyciekła specyfikacja?

Opublikowane:
Domniemana specyfikacja Mi Mix 4
Domniemana specyfikacja Mi Mix 4

Wczoraj mogliśmy popatrzeć na pierwsze zdjęcie Xiaomi Mi Mix 4, a dziś mamy okazję zapoznać się ze specyfikacją. Nieoficjalną - oczywiście.

Przeciek może pochodzić ze źródła oficjalnego, ma bowiem postać zdjęcia slajdu z prezentacji. Możliwe, że wyciekł z zamkniętego pokazu dla handlowców czy innych kooperantów Xiaomi, ale oczywiście trzeba do niego podchodzić ze zdrową dawką ostrożności - biorąc pod uwagę niektóre z danych.

Według informacji pokazanych na slajdzie, Xiaomi Mi Mix 4 ma AMOLED-owy wyświetlacz 2K, z częstotliwością odświeżania 120 Hz i wsparciem HDR10+ - ale pewne wątpliwości budzi dopisek sugerujący, że ekran jest "wodospadowy", czyli zachodzący na boki - i niezbyt widoczny na opublikowanej poprzednio fotce. Tego nie było dotąd w Mix-ach, podobnie, jak wodoszczelności IP68 - nie mam pojęcia, jak ma się to do sliderowego mechanizmu obudowy, którego się spodziewamy, patrząc na opublikowane wczoraj zdjęcie. Co ciekawe, na slajdzie wspomina się o "wysuwanej kamerze"...

Reszta specyfikacji budzi już jednak mniejsze wątpliwości, jest bowiem mowa o procesorze Snapdragon 855+, 16 GB RAM-u i terabajcie pamięci wewnętrznej UFS 3.1, ceramicznej obudowie czy nagłośnieniu Hi-Fi. Imponująco - ale dość realnie. Podobnie realnie przedstawia się zapowiedź poczwórnego aparatu fotograficznego z główną matrycą 64 Mpx (nie 108 Mpx, wbrew wcześniejszym przeciekom), który uzyska(ł) aż 115 punktów w rankingu DxO, to samo dotyczy pojemności akumulatora, wynoszącej 4500 mAh. Patrząc na parametry jego ładowania, znów jednak unosimy się w obłoki, bowiem plakat mówi o przewodowym ładowaniu z mocą 100 W i bezprzewodowym 50 W.

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby podana specyfikacja ziściła się w formie gotowego smartfonu, ale coś mi podszeptuje, że niektóre informacje chyba nie do końca są rzetelne. Proponuję - jak już zaznaczyłem - podchodzić nieco sceptycznie do tego przecieku i potraktować go po prostu jako ciekawostkę, element technologicznego folkloru.

Na podstawie informacji Gizchina

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Anszej
Mnie zastanawia dopisek w lewym dolnym rogu o MI9 i "Penta Camera"
.74.64.220 | 12 Sep 2019, 14:09