R E K L A M A

MIUI 11 - co nowego?

Opublikowane:
fot. Gizchina

Xiaomi przygotowuje nową wersję swego interfejsu - MIUI 11 - i przypadkowo udostępniło testową wersję pewnej grupie użytkowników. Dzięki temu, możemy przed premierą zapoznać się z nowościami.

Betawersja MIUI 11 9.9.9 pojawiła się na niektórych modelach Xiaomi, a przytomni użytkownicy dokonali instalacji i udostępnili zrzuty ekranu. Niestety, na zrzutach widać identyfikatory ich urządzeń, dlatego też fragmenty grafik są zamazane. Pierwszym, co rzuca się w oczy w nowym interfejsie, są płaskie ikony, bez narzuconego kształtu tła. Widać sporo pustej przestrzeni pomiędzy poszczególnymi elementami interfejsu, przez co całość prezentuje się czysto i surowo.

Duże zmiany zajdą w funkcji Always On Display - będzie można personalizować go w zdecydowanie szerszym zakresie, niż dotąd. Pojawi się ulepszona funkcja udostępniania plików, która teraz jest opracowywana w kooperacji z Oppo i Vivo i powinna być zgodna ze smartfonami tych marek. Zmiany obejmą też aplikacje Xiaomi Community i menedżera plików, pojawią się opcje szybkich odpowiedzi na wiadomości, jak również opcja uruchomienia harmonogramu aktywności trybu ciemnego interfejsu. Nowością jest też tajemnicza opcja "Dynamicznego Dźwięku" - na razie nie wiadomo, czym ona jest, ale podejrzewam, że to powiązanie głośników z mechanizmem wibracji, przydatne szczególnie w grach.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się premiera nowego MIUI. Możliwe, że poczekamy na nią aż do prezentacji Xiaomi Mi 10...

Na podstawie informacji Gizchina

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!