
Nowa rodzina smartfonów z serii Galaxy S10 odkryła przed nami wszystkie tajemnice. W sieci ujawniono bowiem dokument z pełną specyfikacją poszczególnych modeli. Występują one pod nazwami Beyond0, Beyond1 i Beyond2, ale oczywiście wiemy, że chodzi p nowe flagowce Samsunga: Galaxy S10e, S10 i S10+.
Wydruki ze specyfikacją poszczególnych modeli wypłynęły na światło dzienne za sprawą anonimowego przecieku. Choć nie da się zweryfikować ich wiarygodności, specyfikacje zdają się potwierdzać wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia o nowych modelach z serii Galaxy S10.
Nie będziemy przepisywać specyfikacji, zwrócimy tylko uwagę na wybrane elementy. S10e ma podwójny aparat główny obejmujący 12-megapikselowy sensor o jasności f/1.5 z podwójną przesłoną i stabilizacją obrazu oraz drugi sensor szerokokątny o rozdzielczości 16 megapikseli. Znamy tę konfiguracje choćby z modelu Samsung Galaxy S9+. Natomiast w pozostałych flagowcach - S10 i S10+ - umieszczono dodatkowy aparat z teleobiektywem i optyczną stabilizacją obrazu. Na uwagę zasługują też frontowe aparaty - 10-megapikselowe z przesłoną o jasności f/1.9, które mogą nagrywać wideo w jakości 4K. Wydłużony zostanie też czas nagrywania w slow-motion. Samsung wykorzystał szkło Gorilla Glass, w modelu S10+ i S10 w wersji 6, podczas gdy w S10e znalazło się Gorilla Glass 5. Potwierdziły się tez informacje odnośnie czytników linii papilarnych - S10e będzie mieć czytnik ukryty w bocznym przycisku, a S10 i S10+ czytniki ultradźwiękowe, ukryte pod wyświetlaczem. Smartfony mają mieć chipset Exynos 9820 i będą dostępne w różnych wariantach pamięci: od 6 do 12 GB pamięci RAM i od 128 GB do 1 TB pamięci wewnętrznej, a także w różnych wersjach kolorystycznych
fot. GSMarena
Na podstawie GSMarena