R E K L A M A

LG G8 ThinQ z sensorem ToF 3D na froncie

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
fot. LG

LG pochwaliło się możliwościami, jakie dawać będzie sensor ToF 3D (Time of Flight), który znajdzie się przy frontowym aparacie nadchodzącego flagowca LG G8 ThinQ.

Firma LG wydała komunikat prasowy, w którym informuje o współpracy podjętej z firmą Infineon. Jej celem będzie wyposażenie LG G8 ThinQ we frontowy aparat z sensorem ToF 3D (Time of Flight). Do czego technologia ta jest wykorzystywana? Na przykład do pomiarów odległości - zamiast używać algorytmów do obliczania odległości między fotografowaną twarzą a obiektywem, sensor śledzi czas potrzebny na to, by sygnał podczerwieni odbił się od obiektu i powrócił do źródła.

ToF nie tylko zapewnia szybszy i dokładniejszy pomiar, ale zużywa mniej energii i zasobów telefonu. Technologia ta może być używana do mapowania twarzy 3D - czyli technologii używanej w systemach rozpoznawania twarzy. LG G8 ThinQ użyje mapowania ToF 3D nie tylko do rozpoznawania twarzy, ale ma to się przełożyć na lepszą jakość selfików - z pewnością więcej szczegółów poznamy 24 lutego, kiedy to zapowiadana jest oficjalna premiera LG G8 ThinQ.

Informacja prasowa LG; czytane: 918 razy.

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!