R E K L A M A

Samsung szykuje składany smartfon dla graczy?

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Szkice patentowe
Szkice patentowe
fot. LetsGoDigital

Z niecierpliwością czekamy na pierwszą porządną prezentację składanego smartfonu Samsunga, ale wygląda na to, że koncern szuka pomysłów, jak uatrakcyjnić tą koncepcję. Co powiecie na elastyczny smartfon do gier?

Firma podobno patentuje już pomysł na składany smartfon ściśle dedykowany gamingowi. O wszystkim donosi holenderski serwis LetsGoDigital, specjalizujący się w wyszukiwaniu ciekawych patentów.

Patent Samsunga opisuje smartfon z elastycznym ekranem, składanym w połowie i znajdującym się po zewnętrznej stronie obudowy (po złożeniu). Na jednym z brzegów korpusu przewidziano ruchomą listwę, na której zostaną zamontowane manipulatory potrzebne graczom - w tym, jak widać, nawet kierunkowy pad. Listwa jest zaprojektowana tak, by bez względu na złożenie czy rozłożenie ekranu, znajdowała się wzdłuż dłuższego brzegu, a umożliwia jej to zawias. Co ciekawe, rysunek sugeruje, że ekran będzie zachodził również na wspomnianą listwę, co wymusi dość silne zginanie matrycy.

Nie jest to jedyny problem konstrukcji - ma ona też więcej elementów ruchomych, którym trzeba zapewnić odpowiednią jakość i wytrzymałość. Wygląda zatem na to, że będzie to raczej skomplikowane urządzenie, a jego pojawienie się to melodia bliżej nieokreślonej przyszłości. Na razie dostaniemy raczej coś prostszego (co nie oznacza: prostego). W LetsGoDigital pierwszy składany telefon Samsunga wyobrażają sobie tak:

Na podstawie informacji LetsGoDigital: 1, 2; czytane: 727 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!