R E K L A M A

DxO zaczyna testować przednie aparaty

Opublikowane:
Xiaomi Mi Mix w dziedzinie selfie zajął 3. miejsce, pokonując konkurentów z Chin
Xiaomi Mi Mix w dziedzinie selfie zajął 3. miejsce, pokonując konkurentów z Chin
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Kiedyś laboratorium DxO testowało prawdziwe aparaty fotograficzne. Później zabrało się za aparaty w smartfonach, by teraz przejść aż do aparatów selfie. Jest już pierwszy ranking.

Jakkolwiek nie podchodzilibyśmy do testów DxO, są one swego rodzaju wskazówką, mogą być uznawane za pewien wskaźnik trendów, a nawet - jako pomoc przy wyborze telefonu. Oczywiście takiego, którego aparat najlepiej wypada w testach przygotowywanych przez DxO, a nie koniecznie w realnym użytkowaniu... W każdym razie - obok rankingu DxO nie można przejść obojętnie, totalnie lekceważąc jego wyniki. Testy są identyczne wobec wszystkich modeli, możemy zatem uznać, że zyskujemy przynajmniej jedno porównanie więcej.

Po testowaniu tylnych aparatów (których wynikami wielu producentów ochoczo się chwaliło), czas na aparaty przednie. DxO podaje, że testy aparatów przednich są podobne, jak w przypadku głównych. Obejmują m.in. wykonanie 1500 zdjęć i nagranie 2 godzin materiału filmowego - każdym telefonem w tych samych warunkach. Później wszystko jest oceniane i punktowane. A na koniec powstaje tabelka - taka, jak pierwszy ranking przednich aparatów. Oto i on:

Jak widzicie, ocena przedniego aparatu nie musi pokrywać się z oceną głównego. Weźmy choćby Huawei P20 Pro, Mate 20 Pro czy iPhone XS Max. Test pokazuje, że nie każdy telefon jest jednocześnie mistrzem selfie i zdjęć głównym aparatem, zatem - jeśli jakość selfie jest dla was kluczowa, musicie zapomnieć o dotychczasowym rankingu - i spoglądać na nowy...

Na podstawie informacji DxOa>

R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!