R E K L A M A

Yandex prezentuje swój pierwszy smartfon

Opublikowane:
fot. Yandex

Firma internetowa, określana mianem rosyjskiego Google'a, zaprezentowała swój pierwszy smartfon - Yandex.Phone. Bazuje na systemie Android i oferuje własną wersję asystenta głosowego - Alice.

Smartfon jest w pełni zintegrowany z mobilnym ekosystemem aplikacji i usług Yandex, na przykład dzięki integracji z Yandex.Maps użytkownicy mają aktualne dane o ruchu na drogach, a dzięki Yandex.Weather mogą otrzymywać najświeższą, lokalną prognozę pogody. Yandex.Phone jest jedynym smartfonem w Rosji, który ma asystenta głosowego Alice, całkowicie zintegrowanego z telefonem. Wsześniej Yandex pokazał inteligentny głośnik Yandex.station, w którym po raz pierwszy działał asystent Alice. Alice jest też dostępna w samochodach, za sprawą systemu informacyjno-rozrywkowego Yandex.Auto oraz usługi Yandex.Drive.


Co do specyfikacji, Yandex.Phone należy do średniej półki. Ma 5,65-calowy ekran IPS Full HD+ i działa z systemem Android 8.1 - z interfejsem Yandex.Launcher. Całość napędza ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 630, wspierany przez 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Na frontowym panelu znalazła się warstwa wzmocnionego szkła Gorilla Glass 3, smartfon ma też aluminiowa ramkę, podwójny aparat główny (16 MP i 5 MP) oraz przedni aparat o rozdzielczości 5 MP - oba z lampą błyskową. Urządzenie kosztuje 17990 rubli - czyli około tysiąca złotych.

Na podstawie Yandex

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!