Sony Ericsson Hazel
czacha90210
Opinia pozytywna
witam! mam ten telefon już prawie rok i jestem z niego bardzo zadowolony. jest prosty w obsłudze. wszystko ma na swoim miejscu. idealny do pracy. bardzo dobrze się na nim pisze smsy. bardzo dobra bateria jak na slider. w większości z niego dzwonie po kilkanaście razy dziennie i bateriami wytrzymuje 4-5 dni. na razie nie ma luzów, nic nie trzeszczy. mógłby być odrobine głośniejszy, ale tak jak teraz tez może być. jedyna rzeczą do której mogę się przyczepić to jest aparat. zdjęcia nawet w najlepszej rozdzielczości pozostawiają wiele do życzenia. o wiele lepsze zdjęcia wychodzą na se k800i choć ma tylko 3,2mp. oprócz aparatu telefon jest super. polecam
.infoeltech.com.pl | 01.11.2011, 08:11
Bartekk789
Opinia pozytywna
Świetny telefon ! Najlepszy niedotykowy telefon !
Plusy =
+ Świetny wyświetlacz. Wysoka jakość obrazu.
+ Bateria trzyma bardzo długo :)
+ Wygodny
+ Ładny wygląd.
+ Ciekawe opcje.
+ Wygodne menu i foldery.
+ Dobry zasięg Wi-Fi.
+ Szybkie przeglądanie stron jak na telefon niedotykowy.
+ Dobry zasięg i szybkość Bluetooth.
+ Szybki.
+ Zacina się bardzo rzadko.
+ Latarka.
+ Wytrzymały.
+ Dużo opcji w aparacie i ogólnie dobry aparat...
Minusy :
- ... ale ciężko nim wykonać zdjęcie. Niekiedy trzeba zrobić kilka i wybrać, ponieważ słabo łapie ostrość i długo trwa zrobienie zdjęcia o dobrej ostrości.
- Nawigacja
- Brak własnych ustawień korektora w odtwarzaczu.
- Czasami słaby zasięg (niezależnie od sieci, w innych telefonach wydaje mi się trochę lepszy).
- Klawisze są dość głośne.
- Głośnik nie odtwarza muzykę średnio głośno.
Ogólnie oceniłbym ten telefon na 9/10. Nie zaskakuje niczym nowym, jest podobny jak inne ericssonki, ale ma więcej opcji i jest wyraźnie ładniejszy i wytrzymalszy. Aktualnie nie jest zbyt drogi, więc jeżeli szukasz telefonu to polecam Ci ten model.
W skrócie : Kolejny solidny wyrób firmy Sony Ericsson.
Plusy =
+ Świetny wyświetlacz. Wysoka jakość obrazu.
+ Bateria trzyma bardzo długo :)
+ Wygodny
+ Ładny wygląd.
+ Ciekawe opcje.
+ Wygodne menu i foldery.
+ Dobry zasięg Wi-Fi.
+ Szybkie przeglądanie stron jak na telefon niedotykowy.
+ Dobry zasięg i szybkość Bluetooth.
+ Szybki.
+ Zacina się bardzo rzadko.
+ Latarka.
+ Wytrzymały.
+ Dużo opcji w aparacie i ogólnie dobry aparat...
Minusy :
- ... ale ciężko nim wykonać zdjęcie. Niekiedy trzeba zrobić kilka i wybrać, ponieważ słabo łapie ostrość i długo trwa zrobienie zdjęcia o dobrej ostrości.
- Nawigacja
- Brak własnych ustawień korektora w odtwarzaczu.
- Czasami słaby zasięg (niezależnie od sieci, w innych telefonach wydaje mi się trochę lepszy).
- Klawisze są dość głośne.
- Głośnik nie odtwarza muzykę średnio głośno.
Ogólnie oceniłbym ten telefon na 9/10. Nie zaskakuje niczym nowym, jest podobny jak inne ericssonki, ale ma więcej opcji i jest wyraźnie ładniejszy i wytrzymalszy. Aktualnie nie jest zbyt drogi, więc jeżeli szukasz telefonu to polecam Ci ten model.
W skrócie : Kolejny solidny wyrób firmy Sony Ericsson.
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 31.10.2011, 21:10
leszek
Opinia neutralna
WITAM..telefonik ogolnie ok,poza jednym...brak jakiegos sterownika kod 28;by np cos przeslac blutem z tel na kompa
.204.15.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl | 30.10.2011, 12:10
GiGi
Opinia pozytywna
Telefon użytkuję od 3 miesięcy.
Wyświetlacz - 2,6 cala mojej osobie wystarcza. Kolory są wyraziste, wszystko ładnie wygląda, rozdzielczość też jest OK. Nie ma się do czego w tym aspekcie przyczepić. parat foto - fotki wychodzą dość dobre, filmy są takie sobie, ale jak na moje potrzeby w nagłych sytuacjach wystarcza. Aparat ma wiele ciekawych funkcji, więc bez problemu zadowoli tych ciut wybredniejszych użytkowników. Być możę w moim egzemplarzu jest coś niezbyt jeżeli chodzi o AF(czasami łapie od razu, czasami rozmazane wychodzi mocno). Ale ogólnie z aparatu jestem zadowolony
Bateria - maksymalnie, przy minimalnym użytkowaniu(3 smsy dziennie, jedna krótka rozmowa, 0 zabawy) telefon wytrzymał mi 9 dni. Natomiast przy średnim użytkowaniu( 1h WiFi, 10 sms, 3 rozmowy ok 5 minut i 1h muzyki) telefon da radę wytrzymać spokojnie od 5 do 7 dni. Przy największym "stresie" czyli ok 20sms, rozmowy po prawie 10 minut czy częste zabawy internetem tudzież grami i aparatem bateria wytrzymała mi na styk 4 dni.
Wygląd - dość elegancki, dobrze telefon lezy w dłoni. Smsy pisze sie wygodnie, klawiatura jest cicha. System rozsuwania bez zarzutu. Nic nie trzeszczy, ani nie lata na boki. Brakuje mi jedynie gniazdka typu "jack".
Oprogramowanie i reszta - telefon działa sprawnie. Czasami się "muli" ale to wina softu plusa.... Aplikacje działaja sprawnie, gry tak samo. Odtwarzacz muzyczny jest w porządku. Co prawda jedynie całokształ psuja słuchawki, które w rozmowie sprawdzają sie OK, lecz słuchanie w nich muzyki to koszmar(ciche, 0 basu). Ale cóż
Telefon oceniam pozytywnie. Na pewno wiele brakuje mu do ideału. Polecam go sobom, które chcą mieć elegancki telefon, z dobrym aparatem, wytrzymałą baterią i prostym oprogramowanie. Jego możliwości nie dorównują Smartphonom, ale do codziennego użytku jak znalazł:) Ja jestem z niego zadowolony. Przynajmniej za największy plus uważam zywotność baterii, gdyż nie lubię ładować telefonu co 2 dzień.
Wyświetlacz - 2,6 cala mojej osobie wystarcza. Kolory są wyraziste, wszystko ładnie wygląda, rozdzielczość też jest OK. Nie ma się do czego w tym aspekcie przyczepić. parat foto - fotki wychodzą dość dobre, filmy są takie sobie, ale jak na moje potrzeby w nagłych sytuacjach wystarcza. Aparat ma wiele ciekawych funkcji, więc bez problemu zadowoli tych ciut wybredniejszych użytkowników. Być możę w moim egzemplarzu jest coś niezbyt jeżeli chodzi o AF(czasami łapie od razu, czasami rozmazane wychodzi mocno). Ale ogólnie z aparatu jestem zadowolony
Bateria - maksymalnie, przy minimalnym użytkowaniu(3 smsy dziennie, jedna krótka rozmowa, 0 zabawy) telefon wytrzymał mi 9 dni. Natomiast przy średnim użytkowaniu( 1h WiFi, 10 sms, 3 rozmowy ok 5 minut i 1h muzyki) telefon da radę wytrzymać spokojnie od 5 do 7 dni. Przy największym "stresie" czyli ok 20sms, rozmowy po prawie 10 minut czy częste zabawy internetem tudzież grami i aparatem bateria wytrzymała mi na styk 4 dni.
Wygląd - dość elegancki, dobrze telefon lezy w dłoni. Smsy pisze sie wygodnie, klawiatura jest cicha. System rozsuwania bez zarzutu. Nic nie trzeszczy, ani nie lata na boki. Brakuje mi jedynie gniazdka typu "jack".
Oprogramowanie i reszta - telefon działa sprawnie. Czasami się "muli" ale to wina softu plusa.... Aplikacje działaja sprawnie, gry tak samo. Odtwarzacz muzyczny jest w porządku. Co prawda jedynie całokształ psuja słuchawki, które w rozmowie sprawdzają sie OK, lecz słuchanie w nich muzyki to koszmar(ciche, 0 basu). Ale cóż
Telefon oceniam pozytywnie. Na pewno wiele brakuje mu do ideału. Polecam go sobom, które chcą mieć elegancki telefon, z dobrym aparatem, wytrzymałą baterią i prostym oprogramowanie. Jego możliwości nie dorównują Smartphonom, ale do codziennego użytku jak znalazł:) Ja jestem z niego zadowolony. Przynajmniej za największy plus uważam zywotność baterii, gdyż nie lubię ładować telefonu co 2 dzień.
.2.170.129.ksiezyc.pl | 29.10.2011, 18:10
elvo
Opinia negatywna
Sony Ercsson Hazel
Plusy:
- świetny aparat robi dość dobre fotki, gorzej w ciemnych bardzo pomieszczeniach, ale czego oczekiwać po telefonie, można sobie nabyć cyfrówkę:)
- prosty i łatwy w obsłudze
-
Minusy:
- traci zasięg, przerywa rozmowę, rozłącza się
- przy pisaniu sms-ów lub korzystaniu z menu telefonu klawisze głośno hałasują,osoby obok siedzące słyszą, ze pisze się sms lub bawi telefonem.
- gdy ustawia się na głośnomówiący to kiepsko słychać
- bateria przy intensywnych rozmowach trzyma ok 2 dni
Zamierzam go oddać do reklamacji póki jest jeszcze na gwarancji!
Plusy:
- świetny aparat robi dość dobre fotki, gorzej w ciemnych bardzo pomieszczeniach, ale czego oczekiwać po telefonie, można sobie nabyć cyfrówkę:)
- prosty i łatwy w obsłudze
-
Minusy:
- traci zasięg, przerywa rozmowę, rozłącza się
- przy pisaniu sms-ów lub korzystaniu z menu telefonu klawisze głośno hałasują,osoby obok siedzące słyszą, ze pisze się sms lub bawi telefonem.
- gdy ustawia się na głośnomówiący to kiepsko słychać
- bateria przy intensywnych rozmowach trzyma ok 2 dni
Zamierzam go oddać do reklamacji póki jest jeszcze na gwarancji!
.toya.net.pl | 28.10.2011, 12:10
dzak
Opinia pozytywna
mam już ten telefon koło 2 miesięcy i on spełnił moje oczekiwania. fakt - blokada klawiatury jest trochę dziwna, przy zamkniętym telefonie trzymając w kieszeni można go przypadkiem odblokować i zadzwonić gdzieś. ale toj chyba jedna jego wada, która mnie denerwuje.
bateria przy dobrym sformatowaniu trzyma w miarę długo - przy normalnum używaniu (trochę połączeń, sms-y itrochę muzyki) przeżyje maximum do 4 dniu
aparat to przeżytek dla mnie. niech sobie będzie, ale jak chcecie mieć DOBRE zdjęcie róbcie je aparatem normalnym, a nie komórką. telefon ma dzwonić, a nie fotografować.
ogólnie w skali od 0 do 10 dostałby ode mnie 8. stracił na wspomnianej blokadzie klawiaruty. polecam każdemu ten telefon.
bateria przy dobrym sformatowaniu trzyma w miarę długo - przy normalnum używaniu (trochę połączeń, sms-y itrochę muzyki) przeżyje maximum do 4 dniu
aparat to przeżytek dla mnie. niech sobie będzie, ale jak chcecie mieć DOBRE zdjęcie róbcie je aparatem normalnym, a nie komórką. telefon ma dzwonić, a nie fotografować.
ogólnie w skali od 0 do 10 dostałby ode mnie 8. stracił na wspomnianej blokadzie klawiaruty. polecam każdemu ten telefon.
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 26.10.2011, 09:10
MichuT
Opinia neutralna
Trzecie podejście w życiu do SE i ostatnie!
Hazel J20i to pomyłka,
1. Blokada klawiatury po otworzeniu i zamknięcie tela? Brak kombinacji z klawiszy... nie lubię auto-blokady.
2. Na 20 zdjęć wychodzą dwa! Niech nikt nie pisze, że nie umiem robić zdjęć. Po cholerę na siłę chcieli zrobić super aparat i przekombinowali.
3. Przy odebraniu połączenia i otworzeniu telefonu czasem rozmówca mnie nie słyszy i muszę oddzwaniać (znajomi już się przyzwyczaili.
4. Oryginalne dzwonki i sygnały sms do bani, ale zawsze można sobie wgrać swoje.
5. Przy zamkniętym telefonie, rozmówcy mówią że mnie słabo słychać. To po co dali zieloną słuchawkę, skoro i tak trzeba otwierać go, aby normalnie porozmawiać?!
OK, zalety też ma:
1. Dobra bateria.
2. Dobry zasięg WiFi.
3. Łatwa nawigacją, bardzo intuicyjna.
4. Fajnie, że dali soft do zarządzania plikami w telefonie, mam przyzwyczajenie z tela z Windowsem, więc to doceniam.
5. Dobrze działa wbudowana przeglądarka netu, choć częściej działam na Operze pod Javę.
6. Obudowa sprawia wrażenie solidnej, może tak będzie dalej.
Żeby nie zarzuty, telefon był by naprawdę OK.
A pisze to posiadacz przez ostatnie jakieś 10 lat głównie Noki i HTC, więc chyba nie jest źle. ;)
Wybór należy do Ciebie! ;)
Hazel J20i to pomyłka,
1. Blokada klawiatury po otworzeniu i zamknięcie tela? Brak kombinacji z klawiszy... nie lubię auto-blokady.
2. Na 20 zdjęć wychodzą dwa! Niech nikt nie pisze, że nie umiem robić zdjęć. Po cholerę na siłę chcieli zrobić super aparat i przekombinowali.
3. Przy odebraniu połączenia i otworzeniu telefonu czasem rozmówca mnie nie słyszy i muszę oddzwaniać (znajomi już się przyzwyczaili.
4. Oryginalne dzwonki i sygnały sms do bani, ale zawsze można sobie wgrać swoje.
5. Przy zamkniętym telefonie, rozmówcy mówią że mnie słabo słychać. To po co dali zieloną słuchawkę, skoro i tak trzeba otwierać go, aby normalnie porozmawiać?!
OK, zalety też ma:
1. Dobra bateria.
2. Dobry zasięg WiFi.
3. Łatwa nawigacją, bardzo intuicyjna.
4. Fajnie, że dali soft do zarządzania plikami w telefonie, mam przyzwyczajenie z tela z Windowsem, więc to doceniam.
5. Dobrze działa wbudowana przeglądarka netu, choć częściej działam na Operze pod Javę.
6. Obudowa sprawia wrażenie solidnej, może tak będzie dalej.
Żeby nie zarzuty, telefon był by naprawdę OK.
A pisze to posiadacz przez ostatnie jakieś 10 lat głównie Noki i HTC, więc chyba nie jest źle. ;)
Wybór należy do Ciebie! ;)
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 24.10.2011, 20:10
Tomcioc
Opinia neutralna
Dwa dni użytkowania telefonu Hazel:
1. W stanie "zamkniętym" da się (kombinacją dwóch klawiszy) odblokować klawiaturę - co przy noszeniu w kieszeni może mieć skutek taki, że do kogoś zadzwonimy lub np. połączymy się z siecią. Co dziwniejsze - programista nie przewidział możliwości zablokowania "zamkniętego" telefonu - trzeba go rozsunąć i złożyć z powrotem.
2. Brak funkcji tzw "dużego zagara" którą to - jakże przydatną funkcję miał mój poprzedni SE (W910i) kupiony za 1,22PLN i użytkowany z powodzeniem 3 lata.
3. Karty pamięci sony M2 pasujące do W910i można wyrzucić gdyż Hazel ma gniazdo na mini SD. Karty sony M2 w telefonie sony to było chyba coś normalnego, ale jak widać nie.
4. Program SE suite - bez problemu odnajdujący połączony kablem USB W910i, nie znajduje Hazela - choć paradoksalnie wstępnie informuje o odnalezieniu telefonu i instalowaniu sterowników - po czym wyświetla informację - nie odnaleziono żadnego telefonu. To w takim razie sterowniki JAKIEGO telefonu 3 sekundy wcześniej z radością instalował?
Zalety?
w 50% wykonany z odpadowych tworzyw sztucznych - choć producent nie indormuje o wykorzystaniu odpadowych metali.
Co ważne, udało mi się wyłączyć tą pojawiającą się co chwilę literkę "H" - co mam nadzieję wydłuży żywotność baterii.
w wolnej chwili wykonam test aparatu fotograficznego, i innych funkcji tego urządzenia.
pozdrawiam PT UŻYTKOWNIKÓW
1. W stanie "zamkniętym" da się (kombinacją dwóch klawiszy) odblokować klawiaturę - co przy noszeniu w kieszeni może mieć skutek taki, że do kogoś zadzwonimy lub np. połączymy się z siecią. Co dziwniejsze - programista nie przewidział możliwości zablokowania "zamkniętego" telefonu - trzeba go rozsunąć i złożyć z powrotem.
2. Brak funkcji tzw "dużego zagara" którą to - jakże przydatną funkcję miał mój poprzedni SE (W910i) kupiony za 1,22PLN i użytkowany z powodzeniem 3 lata.
3. Karty pamięci sony M2 pasujące do W910i można wyrzucić gdyż Hazel ma gniazdo na mini SD. Karty sony M2 w telefonie sony to było chyba coś normalnego, ale jak widać nie.
4. Program SE suite - bez problemu odnajdujący połączony kablem USB W910i, nie znajduje Hazela - choć paradoksalnie wstępnie informuje o odnalezieniu telefonu i instalowaniu sterowników - po czym wyświetla informację - nie odnaleziono żadnego telefonu. To w takim razie sterowniki JAKIEGO telefonu 3 sekundy wcześniej z radością instalował?
Zalety?
w 50% wykonany z odpadowych tworzyw sztucznych - choć producent nie indormuje o wykorzystaniu odpadowych metali.
Co ważne, udało mi się wyłączyć tą pojawiającą się co chwilę literkę "H" - co mam nadzieję wydłuży żywotność baterii.
w wolnej chwili wykonam test aparatu fotograficznego, i innych funkcji tego urządzenia.
pozdrawiam PT UŻYTKOWNIKÓW
.173.194.83 | 22.10.2011, 12:10
wichura1971
Opinia neutralna
ogolnie telefon dobry chociaz nie ma paru funkcji jezeli chodzi o kamere i aparat nie posiada stabilizatora obrazu tak jak np.w k850i z ktorego bylem zadowolony nie ma tez ustawienia czy chcesz zapisywac na karcie czy w telefonie zdjecia filmy itp.fakt ze mozna uzyc do hazela karty 16 giga ale czy komus taka karta jest potrzebna mi k850i starczyla 4gigowa ogolnie hazel jest prosty w obsludze wiec nikt nie powinien miec klopotow w obsludze tego telefonu
.play-internet.pl | 16.10.2011, 12:10
Ole
Opinia pozytywna
Mam telefon drugi dzień, jak na początek jest wszystko ok. Wizualne ładny, solidna obudowa,dobry aparat, sporo mozliwości, nie wiem jak bateria ale się zobaczy.
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 14.10.2011, 18:10