Samsung Galaxy XCover 6 Pro Dual SIM
Opinie użytkowników

Samsung Galaxy XCover 6 Pro Dual SIM
Wszystkich opinii: 3. Pokazuję od 1 do 3. Opinie nie są weryfikowane.
icon up
66,7% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 33,3% 
Default user logo
Grzegorz G.

Opinia pozytywna

Telefon mam od kilku miesięcy i przyznam, że wybrało mi go AI według zadanego kryterium: silna antena (będzie używany w terenie o bardzo kiepskim zasięgu), wyjście audio jack, niechiński, przyzwoite zdjęcia, do 1500 zł. W dodatku dostępny obecnie na rynku. Lista z wynikami nie powaliła na kolana, pojawiły się pojedyncze modele CAT, Nokia (na wymarciu), Sony Xperia (to samo), no i XCover 6 Pro. Model CAT kusił łącznością satelitarną, ale szybko go odrzuciłem po sprawdzeniu, na jakiej zasadzie ta opcja funkcjonuje. Pozostał XCover 6 Pro, przejrzałem kilka filmików, recenzji i uczucia były mieszane ? duże grono fanów, dużo też krytyki. Ale zaryzykowałem, kupiłem i ? to był doskonały wybór! Może najpierw minusy ? widać, że to nie jest Super AMOLED, zdjęcia nocne nie powalają, w słonecznym świetle jest problem z odczytaniem szczegółów na ekranie. Ochrona wzroku to opcja chyba stworzona na kolanie. W dodatku bardzo denerwuje fakt, że Samsung nadgorliwie chce obdarzyć niepotrzebnymi śmieciami i za czorta nie można większości odinstalować, podobnie jak w przypadku Google. Ale na szczęście można większość zapychaczy pamięci zatrzymać, a w porównaniu do modeli Galaxy i tak jest świetnie. Teraz plusy ? w sumie cała reszta:
- duży ekran (nareszcie przeglądanie internetu na komórce to przyjemność);
- są ramki (nie ucina obrazu jak w moim poprzednim telefonie Galaxy S8);
- WYMIENNA BATERIA (świetnie trzyma, bez problemu przy godzinnym użytkowaniu internetu i normalnej pracy telefon wytrzymuje do 2 dni); oryginalna dodatkowa bateria trochę jednak kosztuje (od 120 zł w górę);
- pełny dual SIM, nie żadna hybryda;
- wyświetlacz nie męczy wzroku (choć kolory nie są tak żywe, jak w Super AMOLED);
- dzienne zdjęcia całkiem przyzwoite (choć niewielki wachlarz ustawień, ale nie jestem fanem robienia fotografii i na moje potrzeby w zupełności wystarcza);
- przyzwoita waga ? nie jakiś leciutki jak piórko, który potrafi się niespodziewanie wyślizgnąć z ręki ? jest masywny i pewnie leży w dłoni;
- zainstalowane aplikacje w zupełności wystarczają na standardową pracę z telefonem;
- gniazdo słuchawkowe od góry (ułatwia dostęp np. w przypadku ładowania);
- szybkie ładowanie (godzina z hakiem i gotowe);
- nie gubi GPS, szybko pozycjonuje;
- można rozmawiać w terenie o słabym zasięgu sygnału;
- programowalne fizyczne dwa przyciski (po dwie funkcje na każdy) + przycisk włączania/wyłączania i głośności;
- dobra cena (ok. 1000 zł);
- nie miałem dotąd problemów z efektem duszka, na razie działa płynnie pomimo włączonego trybu oszczędzania.
.151.47.139 | 04.04.2026, 23:04

R E K L A M A
Default user logo
Olszi

Opinia neutralna

Akurat Samsungi są znane z tego że mają fatalny zasięg. Jeśli chcesz dobry telefon, to unikaj szajsunga.
.47.29.13 | 29.09.2023, 00:09
Default user logo
KrZySiEk

Opinia pozytywna

Telefon był w moim posiadaniu od 4.08 do 14.08, bieżącego roku, więc napiszę kilkanaście zdań jak mi się go używało. Na plus: Telefon jest świetnie wykonany, przyjemny w dotyku i chwycie mimo swych rozmiarów. Jest wyjątkowy i budzi zainteresowanie przez swoją niszowość i wygląd. Jest dobrze wyważony, więc zupełnie nie czuć jego wagi 235 G. Bardzo fajnie mi się go używało ze względu na procesor Snapdragon 778G. Telefon nie nagrzewał się, a każda aplikacja była szybko otwarta. Jest o wiele szybszy i bez zacięć w porównaniu do Galaxy A53 5G mojej dziewczyny. W zasadzie, to nie ma czego porównywać, kultura pracy jest tu o wiele lepsza, czuć że nad wszystkim panuje stary, dobry Snapdragon. Aparat jak na serię Xcover robi naprawdę piękne foty w dobrych warunkach oświetleniowych i byłem pozytywnie zaskoczony. Idealny czytnik linii papilarnych. Przez cały okres użytkowania bardzo mi przypasował, opcja czytnika linii papilarnych w przycisku zasilania o wiele bardziej mi odpowiada niż w ekranie. Jakość rozmów na wysokim poziomie jak to w Samsungu. Na minus: Ekran. Jest dość ciemny przez proces w którym został wykonany i nie chodzi tu o użytkowanie na zewnątrz. Barwy odbiegają od wyświetlaczy typu Super Amoled, ale idzie się przyzwyczaić. Zauważyłem jedną fajną rzecz. Moje oczy tak bardzo się nie męczyły jak przy innych typach wyświetlaczy. Bateria. Dość szybko się rozładowuje, można powiedzieć wprost, że przy intensywnym korzystaniu dosłownie leci w oczach, przynajmniej na początku. U mnie się to trochę poprawiło po ok 10-ciu pierwszych ładowaniach, więc zapewne musiała się ułożyć. Do minusów również muszę zaliczyć to, że telefon albo akurat mi trafił się wadliwy, albo poszła ich większa ilość. Tego nie wiem i mogę tylko gdybać... O co chodzi ? O to, że podczas użytkowania co jakiś czas (Kilka razy w ciągu godziny lub doby) ekran mrugał mi pionowe paski w kolorach tęczy. Nie wiadomo co było przyczyną. Płyta główna, wyświetlacz czy taśma. Telefon był nowy, zaplombowany, fabryczny komplet, więc nie ma mowy, że był wcześniej używany. Niestety kupiony w znanym sklepie internetowym, gdzie oferowana jest 24 miesięczna gwarancja sklepu, a nie producenta. Chciałem oddać go za opłatą na ekspertyze z samej ciekawości co mu dolega, lecz czas oczekiwania na takową w okresie wakacyjnym wynosi 2 tygodnie. Zatem z bólem serca musiałem w dniu dzisiejszym tj. 14.08, odesłać go w ramach 14-dniowego zwrotu konsumenta. Niestety nie lubię naprawianych rzeczy i stąd taka decyzja. Telefon mimo wszystko bardzo polecam. Wymienna bateria, gniazdo Mini Jack, dioda powiadomień i solidne wykonanie rekompensuje wszystko ! Właśnie się rozglądam za kolejnym, tym razem mam nadzieję sprawnym egzemplarzem. Pozdrawiam.
.33.232.19 | 14.08.2023, 17:08

R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3. Pokazuję od 1 do 3. Opinie nie są weryfikowane.


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies