Samsung Galaxy S9
Tomasz
Najlepszy telefon, jaki miałem. Procesor, mimo swoich lat, nadal daje radę w niektórych bardziej wymagających grach. 4 GB RAM wystarczą do otwierania 2 aplikacji jednocześnie. Aparat w tym telefonie, co prawda tylko jeden, ale jeden z najlepszych, jaki użytkowałem. Zmienne tryby umożliwiają dostosowanie pod różne warunki, z czym mają problem niektóre obecne flagowce. Audio bardzo dobre, zarówno z głośników, jak i ze słuchawek. Ekran jest fenomenalny, bo jest to ekran 1440 p, który miał i do dziś ma imponującą gęstość pikseli 570 ppi, lepszą od nowych flagowców i od jakiegokolwiek iPhone'a. I jest to Super AMOLED, więc żadne TFT nie ma z nim szans. Telefon ma też wiele ciekawych funkcji np. skaner tęczówki lub pulsometr. Jakość połączeń bez zastrzeżeń.
Jedyne wady:
- krótki czas działania na baterii
- Android 10
Adrian
Wybierałem Galaxy S-ki od S2 (dramat po pewnym czasie, wyłączał się i bateria pokazywała 0%, nawet na custom ROM-ie), S5 tak samo tragedia po dwóch latach (sam się restartował), S7 (spaliła się płyta i nie można było odzyskać danych). W końcu Samsung nauczył się robić telefon na lata i w końcu można dać pozytywną ocenę jakiemuś telefonowi, bo po trzech latach działa jak marzenie ? zdarzyła się jedna jedyna przycinka, przy której nie chciał mi się wybudzić ekran, ale sam się wyleczył. Wady, jak wszędzie, to bateria i brak IRDY. I popsuł mi się bez żadnego powodu górny głośnik, słychać na 5% tego, co było, jak był nowy. W nagrywaniu filmów w 4K niestety poległ ? zdarzyły mi się lagi w nagranych filmach.
Na plus na szczęście o wiele więcej:
- obecna dioda powiadomień,
- haptyczny przycisk Home (pozytywna funkcja po kastracji fizycznych przycisków),
- najlepszy UI, jaki kiedykolwiek widziałem w jakimkolwiek telefonie (mianowicie nawigacja po menu odbywa się szybkimi gestami z dołu ekranu, nie trzeba idiotycznie przytrzymywać całą wieczność lewego gestu, żeby przejść do aplikacji w tle, jak to ma miejsce w niestety wszystkich współczesnych telefonach),
- żadnych zawieszek, wyłączania się bez powodu, grzania bez powodu.
Jak dla mnie to telefon ostateczny, po nim zaczęła się era kastracji wszystkich flagowców z minijacków, wejść na kartę SD itp. Oby tylko bateria nie szczezła za szybko, bo nie widzę nic nowego, co by go zastąpiło.
hexhexhex
Korzystam nadal, wielkość idealna, zastanawiam się czemu już nie projektują kompaktowych smartfonów. Jeśli teraz miałbym zmieniać, to chyba coś z ugryzionego jabłka, choć korzystam z iphone mini13 w pracy, ciężko mi się przyzwyczaić do tego systemu. W moim s9 plecki rozbite i baterię muszę już ładować dwa razy dziennie. Problem mam też delikatny z ładowaniem usb, ale złącze zamówione, plecki zamówione, bateria również, wymienię sobie i dalej będę korzystać z tej słuchawki ;) Szykuje się do wgrania custom romu, teraz mam stockowego androida 10, całość na rok 2025 działa bardzo dobrze wg mnie, nie gram w gry, coś tam obejrzę na yt czasem, trochę przeglądarki, socialów, standardowych aplikacji typu bankowe, sklepowe itp. Mapy nawigacja również działają bardzo dobrze. No i wiadomo aparat zdjęcia dla mnie wystarczającej jakości, filmy tym bardziej 4k w 60k, czego chcieć więcej :) póki nie padnie, będę go używać.
Kocurex
Mamy rok 2024, telefon używam od roku i mam do porównania obok S9+ oraz S7, z którego się przesiadłem.
Podstawową wadą dla mnie był brak przycisku pod ekranem bo uwielbiałem w ten sposób odbierać rozmowy.
Kwestia przyzwyczajenia. Teraz o możliwościach i baterii. Telefon kupiony używany, w dość dobrym stanie (niewielkie ryski), ale bateria po zmierzeniu miała tylko 1200 mAh (fabrycznie 3000). Kupiłem [...] najlepszą jaką się dało według komentarzy kupujących, po zamontowaniu okazało się, że ma 2200 mAh, dobre i to.
I teraz rzecz najważniejsza - telefon ma wgranego Androida 13 z nakładką [...] i to powoduje, że wymiata wszystko.
Dzięki kontroli CPU mam ograniczoną częstotliwość dużych i małych rdzeni, mam powłączane różne tryby oszczędzania podczas uśpienia a architektura sprzętowa telefonu jest tak dobra, że nie ma kompletnie żadnych odczuwalnych przycinek. Na samym czuwaniu + kilka rozmów dziennie bateria potrafi wytrzymać 28 godz. A przypominam, że miała 2200 zamiast 3000 fabrycznej! Przy graniu w wymagające gry bateria leci szybciej, ale jest to do przeżycia, np. gram w dość wymagająca grę Guild of Heroes (na takim S6 to już ledwo zipie) i po 2h grania mam 60% baterii, jest więc ok! Ładowanie indukcyjne, płatności zbliżeniowe, kolorowa dioda powiadomień, przycisk 3D z przodu ekranu, błyskawiczny czytnik linii papilarnych, możliwość używania tegoż czytnika do wysuwania powiadomień, czujnik pukania w tył obudowy, rewelacyjny GPS, ekran jak żyleta, zdjęcia dobre (z moim Sony HX60 nie ma żadnych szans, ale to nawet najnowsze iphony). Bardzo dobry dźwięk z obu głośników. Używam sztywnego etui znakomitej jakości MSVII, lekko porowaty, telefon wygląda w nim jak z najwyższej półki nie tracąc nic ze smukłości, bo należy zauważyć, że jest niezwykle zgrabny, taki S9+ to przy nim ciężka krowa. Pamiętajcie, że opisując telefony opisujecie też aktualnie zawarte w nim oprogramowanie, a nie tylko sam sprzęt - tutaj S9 pracuje ze zmodyfikowanym Androidem 13 a ten wyciska z niego wszystko co najlepsze, czego w połowie nie ma nawet w S9+ z oryginalnym systemem Samsunga. Generalnie jeśli ktoś decyduje się na starszy model flagowy w dobrym stanie wizualnym i sprzętowym to powinien brać pod uwagę instalację alternatywnego ROMu bo tylko w ten sposób można z przyjemnością używać tańszego ale nadal wybitnego urządzenia.
alex
Totalnie źle jak na 2024. Aparat pozostawia wiele do życzenia tak samo jak i bateria. telefon okropnie się zacina i bardzo szybko przegrzewa. jest wąski i niewygodny w pisaniu...
Pan
Telefon nawet w 2023 roku daje rade. Nie zacina się a aparat robi super zdjęcia. Gorzej jest z baterią, bo ona trzyma max 4 godziny intensywnego użytkowania. Ogólnie polecam ten telefon.
Andrzej
Galaxy s9+. Mam go od pięciu lat. Cudo!. Nigdy się nie zawiesił, wszystko działa. Jakość światowa. ALE NIESTETY choć go kocham przypnę 2 łatki:
A. Akumulator słabiutki, przy intensywnej eksploatacji wymaga niemal ciągłego ładowania. Ale szybka ładowarka likwiduje częściowo ten mankament.
B. Samsung jako wielka Firma, mój s9+ osierocił bo pozbawił mnie do niego aktualizacji. Bez aktualizacji też działa, ale mam do Samsunga o to żal.
Podsumowanie mojej opinii, S9+ należy do najlepszych telefonów. Dla mnie prócz mankamentu A. nie ma wad!.
Brat
Bateria wytrzymuje mi jeszcze śmiało jeden pełny dzień, nie ma żadnych zacięć. Aparat jest o niebo lepszy niż z Huawei P30, jak również o kręcone filmy wypadają lepiej, pod względem kolorystyki i sczegółowosci. Jak na telefon który już parę ładnych lat to śmiało mogę powiedzieć że wypada o wiele lepiej od tych które teraz wychodzą. Serdecznie polecam
Romano
i mogę go polecić każdemu wymagającemu użytkownikowi. djecia z tego modelu i filmy wychodzą fantastyczne, nawet po zmroku. Kolory bardzo żywe, po 3 latach bateria nadal mi starcza na cały jeden dzień. Nie ma żadnych lag, chodzi płynnie mimo swej pamięci 4/64 nigdy mi nie brakuje. Szczerze to nie mam zamiaru go wymieniać. Posiadałem Huawei P30 i aparat z Huawei może się skryć w porównaniu do S9. Mimo że telefon ma już parę lat, to przebija nie jednego z lat teraźniejszych. Głośność maksymalna z głośnika idealna, i te brzmiące basy których nie posiada każdy telefon. Jest wyśmienity!
Romano
Ja jestem w posiadaniu od trzech lat i mogę go polecić każdemu wymagającemu użytkownikowi. djecia z tego modelu i filmy wychodzą fantastyczne, nawet po zmroku. Kolory bardzo żywe, po 3 latach bateria nadal mi starcza na cały jeden dzień. Nie ma żadnych lag, chodzi płynnie mimo swej pamięci 4/64 nigdy mi nie brakuje. Szczerze to nie mam zamiaru go wymieniać. Posiadałem Huawei P30 i aparat z Huawei może się skryć w porównaniu do S9. Mimo że telefon ma już parę lat, to przebija nie jednego z lat teraźniejszych.