Samsung Galaxy A52
Marko z Polo
Opinia negatywna
Po 4?5 latach użytkowania tego telefonu ? NIE POLECAM.
- czytnik biometrii działający z opóźnieniem (jest to przypadłość modelu, nie tylko mojej sztuki)
- ?wrodzona? wada konstrukcyjna, która powoduje, że zepsuciu ulega czujnik wilgoci, a zarazem cały układ USB w telefonie (można poczytać o tym na forach czy na YT)
- niby ma certyfikat IP, a więc odporność min. na wodę/krople, a w związku z wyżej wspomnianą wadą produktu bardzo szybko telefon reaguje na wilgoć (krople deszczu / wilgotne powietrze), co wywołuje awarię czujnika i blokuje możliwość ładowania telefonu ?bo mu zimno? ? nawet po podgrzaniu twierdzi to samo
- z wyżej wymienionych powodów telefon był 2 razy w serwisie, gdzie w obydwu przypadkach wymieniono dany układ (za pierwszym razem wsadzono również oryginał), a za drugim całą baterię
- nie wiem, czy to aktualizacje telefonu sprawiają, ale na przestrzeni tych lat coraz bardziej zwalniał, w międzyczasie był 2 razy resetowany i nie miał żadnego syfu wgranego. Wykorzystywany optymalnie, bez zbędnych aplikacji w tle, a i tak potrafił przymulić
- dodam tylko, że byłem pierwotnym właścicielem od początku, więc nie kupowałem żadnej podróby ani odnowionego. Kupiony w sklepie, nie na Allegro itd.
Plusami są: fajny, duży wyświetlacz, więc można oglądać YT/Netfliksa w łóżku, oraz to, że Samsung oferuje 5-letnie wsparcie aktualizacji oprogramowania i bezpieczeństwa.
- czytnik biometrii działający z opóźnieniem (jest to przypadłość modelu, nie tylko mojej sztuki)
- ?wrodzona? wada konstrukcyjna, która powoduje, że zepsuciu ulega czujnik wilgoci, a zarazem cały układ USB w telefonie (można poczytać o tym na forach czy na YT)
- niby ma certyfikat IP, a więc odporność min. na wodę/krople, a w związku z wyżej wspomnianą wadą produktu bardzo szybko telefon reaguje na wilgoć (krople deszczu / wilgotne powietrze), co wywołuje awarię czujnika i blokuje możliwość ładowania telefonu ?bo mu zimno? ? nawet po podgrzaniu twierdzi to samo
- z wyżej wymienionych powodów telefon był 2 razy w serwisie, gdzie w obydwu przypadkach wymieniono dany układ (za pierwszym razem wsadzono również oryginał), a za drugim całą baterię
- nie wiem, czy to aktualizacje telefonu sprawiają, ale na przestrzeni tych lat coraz bardziej zwalniał, w międzyczasie był 2 razy resetowany i nie miał żadnego syfu wgranego. Wykorzystywany optymalnie, bez zbędnych aplikacji w tle, a i tak potrafił przymulić
- dodam tylko, że byłem pierwotnym właścicielem od początku, więc nie kupowałem żadnej podróby ani odnowionego. Kupiony w sklepie, nie na Allegro itd.
Plusami są: fajny, duży wyświetlacz, więc można oglądać YT/Netfliksa w łóżku, oraz to, że Samsung oferuje 5-letnie wsparcie aktualizacji oprogramowania i bezpieczeństwa.
.40.219.42 | 01.04.2026, 20:04
WITEK
Opinia pozytywna
Telefon rewelka. Super aparat, system, bardzo dobra antena do łapania zasięgu sieci komórkowej, mówiąc krótko - klasa. Idealny do wszelkich przeciętnych potrzeb. Niestety, rzuciłem go o szybę okna. Szybie nic się nie stało ale urządzeniu, na nieszczęście, zepsuł się ekran całkowicie. Zrobiłem to pod wpływem impulsu wywołanego głębokim zażenowaniem, ale kompletnie bez związku z tym smartfonem. Żałuję.
.243.197.18 | 22.01.2026, 15:01
Moni
Opinia pozytywna
Użytkowałam ten telefon 3 lata, zero wad. Rzucałam nim, rozmawiałam przez niego w deszczu, rzucałam w piach i telefon dalej działał. Odkleiła mi się tylna klapa, wiec nie wiem jaki to ma związek, ale ekran przestał działać. Telefon aktywny, ale niestety bez wymiany ekranu nic nie da się zrobić. Właśnie idę kupić nowy, ale ten sam model. Uwielbiam ten telefon
.30.48.14 | 19.09.2025, 12:09
Korea Fan
Opinia pozytywna
Dostałem w spadku, sam raczej bym nie kupił. Jestem pozytywnie zaskoczony jakością sprzętu. Mimo upływu lat telefon chodzi poprawnie, a to co najważniejsze w takich urządzeniach, czyli energetyka - trzyma parametry.
.146.123.97 | 03.10.2024, 18:10
Piterr
Opinia pozytywna
Jeden z najlepszych telefonów, jaki miałem. Mija 2.5 roku, jak korzystam z niego i ani razu jeszcze nie formatowałem, co w poprzednich modelach np s miało to miejsce. Naprawdę polecam
.47.219.36 | 05.07.2024, 13:07
Filip
Opinia pozytywna
Smartfon Samsung Galaxy A52 polecam każdemu naprawdę. Jest w nim wszystko czego potrzebuje mniej lub bardziej wymagający użytkownik. W skali od 1 do 10 oceniam na 10. Dla mnie osobiście jest to najlepszy telefon z którego miałem przyjemność korzystać. Polecam!
.147.76.11 | 15.04.2024, 10:04
tom
Opinia neutralna
Telefon dla mniej wymagających, jest ok. Wszystko co istotne, działa ok. Nie ma 5G, ale to nie problem. Jest dość wytrzymały, nadaje się do ekstremalnego użytkowania.
.87.156.131 | 29.03.2024, 08:03
Ksawery
Opinia pozytywna
Hej! ten telefon jest lepszy od Nova 9!!!! bo ma water resistent co z tego ze ma ekran niezakrzywiony 90hz a nova 120hz i zakrzywiony!!
.89.179.16 | 21.05.2023, 12:05
Marek 575
Opinia pozytywna
Telefon mam od sierpnia 2021...
Przez ten okres nie miałem problemów opisywanych przez innych użytkowników. Telefon posiada wszystkie dostępne aktualizację jakie wyszły dla tego modelu, łącznie aktualizacją systemową android 13. Działa i to jest najważniejsze, jestem z tego faktu zadowolony...
Przez ten okres nie miałem problemów opisywanych przez innych użytkowników. Telefon posiada wszystkie dostępne aktualizację jakie wyszły dla tego modelu, łącznie aktualizacją systemową android 13. Działa i to jest najważniejsze, jestem z tego faktu zadowolony...
.79.199.51 | 31.03.2023, 17:03
kick
Opinia neutralna
Zbliża się już drugi rok od zakupu telefonu SAMSUNG GALAXY A52. Już na samym początku użytkowania zaczynał mi się wyłączać i uruchamiać ponownie sam. To jest bardzo uciążliwe, gdy podczas dokonywania jakichkolwiek prac na tym urządzeniu nagle postanowi się wyłączyć i to niejednorazowo w ciągu dnia tylko 11 razy (rekord), a także nie jestem w stanie robić nic tym telefonem.
ogólnie dobry jest, tylko tym jedynym mankamentem niszczy moją opinię na temat tej marki.
pozdrawiam.
ogólnie dobry jest, tylko tym jedynym mankamentem niszczy moją opinię na temat tej marki.
pozdrawiam.
.188.117.134 | 08.03.2023, 12:03