Utrzymujemy się z reklam, choć za nimi nie przepadamy. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam, albo o rozważenie zakupu naszego konta premium już od 4,92 zł/mies.
Kup w naszym sklepie partnerskim. Możemy otrzymać niewielką prowizję partnerską, jeśli dokonasz zakupu za pomocą tego linku. Ceny podawane są wyłącznie informacyjnie. Serwis mGSM.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Przed zakupem sprawdź wiarygodność sklepu.
R E K L A M A
Mimo iż staramy się, aby wszystkie informacje i dane techniczne dostępne w serwisie mGSM.pl były aktualne i prawdziwe, nie możemy jednak zagwarantować, że takie są w rzeczywistości. Dlatego też, jeśli zauważyłeś błąd w prezentowanych danych, prosimy
R E K L A M A
FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
W telefonie Realme 8 5G nie ma możliwości ładowania indukcyjnego. Ładowanie o mocy do 18 W możliwe jest wyłącznie przy wykorzystaniu ładowarki przewodowej. Telefony z ładowaniem indukcyjnym można znaleźć dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej.
Owszem, telefon Realme 8 5G pozwala na skorzystanie ze słuchawek przewodowych z wykorzystaniem gniazda jack. Słuchanie muzyki na tym telefonie jest możliwe także przy wykorzystaniu słuchawek Bluetooth. Możesz sprawdzić ofertę naszych partnerów. Znajdziesz tam słuchawki przewodowe oraz bezprzewodowe. Możemy otrzymać niewielką prowizję partnerską, jeśli dokonasz zakupu za pomocą tego linku.
Tak, Realme 8 5G należy do grupy urządzeń oferujących możliwość korzystania z dwóch kart SIM. Karty SIM występują w konfiguracji nanoSIM, nanoSIM. Urządzenie pozwala na korzystanie z pasywnego dual SIM. Podczas aktywnych połączeń telefonicznych w urządzeniach z dual SIM w trybie pasywnym druga z kart pozostaje nieaktywna.
Pudełko z Realme 8 5G powinno zawierać ładowarkę, a przynajmniej tak wynika z danych podanych przez producenta. Uwaga - obecność ładowarki może różnić się w zależności od rynku, na jaki przeznaczone jest dane urządzenie. Dodatkowo jej obecność może się różnić w zależności od konkretnej partii. Z tego powodu zawsze powinno się sprawdzić, czy ten konkretny egzemplarz sprzedawany jest z kostką ładowania.
Standard 5G jest dostępny w tym urządzeniu. Istnieje możliwość, że w sprzedaży jest smartfon o podobnej nazwie, ale bez wsparcia technologii 5G. Zalecamy zawsze spawdzić czy dana oferta dotyczy urządzenia obsługującego tę technologię. Informacja o standardzie 5G zawierana jest często także w nazwie urządzenia np. Realme 8 5G (choć zdarzają się sklepy gdzie informacja ta jest pomijana).
Podsumowanie zostało wygenerowane przez AI na podstawie 26 opinii użytkowników. Dane specyfikacji zawarte w podsumowaniu mogą odbiegać od stanu faktycznego.
Realme 8 5G to urządzenie budzące mieszane uczucia, pozycjonowane jako przystępny bilet wstępu do świata łączności nowej generacji. Użytkownicy chwalą przede wszystkim wzorowy czas pracy na baterii (nawet do dwóch dni) oraz zadowalającą płynność działania procesora Dimensity 700 w codziennych zadaniach. Ekran 90 Hz zapewnia przyzwoity komfort pracy, choć osoby przesiadające się z modelu Realme 7 5G mogą odczuć regres w kwestii częstotliwości odświeżania i szybkości ładowania.
Do głównych mankamentów należą sporadyczne błędy w oprogramowaniu po aktualizacjach, przeciętna jakość głośnika oraz problemy z zasięgiem w terenach pozamiejskich. To solidna propozycja dla osób szukających trwałego, budżetowego smartfona z 5G, o ile priorytetem nie jest najwyższa jakość zdjęć czy błyskawiczne uzupełnianie energii.
Byłam bardzo zadowolona podczas tych kilkunastu miesięcy gdy korzystałam z tego smartfon 'a. Gdyby nie to, że po upadku cały się połamał, to korzystała bym z tego nadal. Nie opłacało się tego naprawiać w serwisie, ale jeśli sprzęt działa (dopóki działa) to jest dobrym przykładem jakości użytkowej marki Realme, niby średniak, ale wszystko w nim działa poprawnie.
.47.240.226 | 13.01.2026, 20:01
R E K L A M A
Masa
Opinia pozytywna
Ten telefon to po prostu bomba. Mam go już około rok i sprawuje się bardzo dobrze. Ekran cały zbity-działa zalany od środka-działa. Mam wersję 64gb. Polecam każdemu który szuka budżetowego i trwałego telefonu.
.136.121.143 | 10.10.2024, 15:10
szym100
Opinia pozytywna
Mam już ten telefon 2 lata i jak na średniaka jest ok. Mam model z 4GB RAM z androidem 11 (możliwa aktualizacja do android 12 ale nie warto). ColorOS ma dość dużo opcji nawet mogę wymusić ciemny motyw przez co taki messanger lite nie wali po oczach. Jednak jest tu mały problem: wrzucone aplikacje google i aktualizacje: po każdej aktualizacji coś muszą usunąć albo zepsuć, nie wiem czemu ale inne modele realme miały systemową aplikację do telefonu nie od google same aplikcaje google zajmują prawie 1gb, android 11 zajmuje 11,9GB więc nadal jest dość dużo miejsca na aplikacje. Gry też działają ładnie chociażby mobile legends, pokemon go (z wyłączonym trybem oszczędzania)
albo tft (jest też tryb gier, który może zwiększyć wydajność co na prawdę widać). Przez 2 lata nie miałem problemu z przegrzewaniem się telefonu jednak emulatora ps2 już nie odpalimy bo gpu jest za słabe ale dolphin działa. Sam aparat jest niezły jednak przez autofocus, którego nie da się wyłączyć musiałem pobrać HedgeCam2 mam też wrażenie, że scena AI zbyt mocno wzmacnia kolory na zdjęciach więc nie używam tej opcji. Sklep play działa stablinie pomimo licznych aktualizacji sklepu oraz usług google, co ciekawe można zapomnieć 3 dni o ładowaniu a telefon nadal trzyma nawet po tych 2 latach użytkowania. Telefon po czasie włącza adapcyjne ładowanie czyli przystosowuję prędkość ładowania tak żeby nie "przeładować" baterii co mogłoby skrócić jej żywotność. Pomimo licznej ilości aplikacji, które mam: narzędzia, aplikacje do konsol typu ps app, poczty itd.
nie przycina się. Same szkło, które miałem fabrycznie zainstalowane jest odporne dzięki czemu nie musiałem zmieniać na nowe.
Jak na średniaka 8/10 myślę, że jeszcze długo popracuje a jak nie to wywalić usługi google i po kłopocie.
ale mogliby dawać normalne aktualizacje a nie takie co psują system
tak przy okazji dlaczego nie ma dołączonych słuchawek razem z telefonem?
.1.247.190 | 09.07.2023, 14:07
R E K L A M A
cooltronic
Opinia pozytywna
Telefon sprawował się super do ostatniej aktualizacji.
Dla mnie jest to problem do zwykłego flash oprogramowania a producent go nie udostępnia. Obecnie nie działa czytnik linii papilarnych i parę aplikacji wariuje np. Meta (FB) Messenger.
Pomimo to uważam telefon za udany, dobre zdjęcia, użytkuję go długo.
W kwocie ok. 500 zł wersja 4/64. Szukałem czegoś taniego z ew. 5G. Udało się.
Długo pracuje na baterii ok. 1.5 dnia, zazwyczaj 2, ale po podróży wymaga ładowania po 1. WiFi w AC ma prędkość 433Mbps, co oznacza, że jest 1 antena.
Procesor w miarę, nie gram, nie wiem jak w grach ;) Ale odpala aplikację pulpitu zdalnego, czy nawet emulatory płynnie. Aplikacje pakietu Office chodzą znacznie szybciej niż na poprzednim telefonie, po chwili mam dokument, a one są mulaste, długo się odpalały, teraz chwilę.
Dual-SIM działa bardzo OK. Polecam nawet wersję 4GB RAM którą kupiłem już ponad 6 miesięcy temu, jedyny mankament z oprogramowaniem po aktualizacji, a support w razie problemu == brak supportu.
.177.112.86 | 19.08.2022, 09:08
Nick Heitfels
Opinia neutralna
Mam ten telefon niecały rok. Wersja słabsza bo 4/64. Jestem zadowolony z wyświetlacza, dotyku, aparatu, płynności działania. Jadąc codziennie pociągiem gram w Real Racing 3 I tutaj sprawdza się bez zarzutu. Bateria w porządku, ale bez rewelacji. Wadą jest brak diody powiadomień. Ogromną wadą jest bardzo słaba antena. W mieście może tego się nie odczuwa, ale poza miastem w budynku mam tylko połączenia alarmowe, gdy po przełożeniu kart w Huawei P Smart 2019 mogę normalnie rozmawiać bez łażenia po oknach i szukania zasięgu. Bez uruchomionego 5G też były problemy: telefon z uporem po złapaniu LTE zaraz przełączał na 3G. Jedynie pod nadajnikiem miałem pełne LTE, kilometr dalej już 3G. Kombinowałem różnymi ustawieniami i nic to nie dało. Po uruchomieniu usługi 5G jest poprawa, chociaż w terenach pozamiejskich nadal "woli" wybrać 3g zamiast LTE czy H. Telefon polecam jak najbardziej do miasta. Poza miastem gdy nie mamy WiFi to śmietnik.
.9.139.69 | 11.10.2022, 10:10
Radek
Opinia pozytywna
Posiadam ten telefon od maja 2021. Uważam, że za te pieniądze nie ma co wydziwiać. Tu zawsze znajdą się malkontenci. Wg mnie Realme jest bardzo funkcjonalny, ekran responsywny, GPS działa bez zarzutu i Internet śmiga. Właśnie w kwestii Internetu pojawił się problem. W trybie mobilny HotSpot prędkość łącza dramatycznie spada. Gdy na telefonie speedtest pokazuje 90 Mb/s to na laptopie juz leci 1-2 Mb/s. Nie pomagają żadne czary-mary z opcjami telefonu. Macie jakieś doświadczenia z tym problemem? To kwestia rodzaju połączenia laptopa ze smartfonem. Łączy się prawdopodobnie po 2,4 GHz (802.11b/g/n) zamiast po 5 GHz (802.11a/ac/ax). - A wtedy górną granicą przesyłu pomiędzy laptopem a smartfonem jest 2 Mb/s. Być może laptop nie obsługuje 5 GHz albo nie umie się ze smartfonem na 5 GHz dogadać. Przypominam, że to nie jest miejsce na pytania - jest w tym celu zakładka obok. (jf)
.104.244.47 | 11.08.2021, 08:08
Mick
Opinia pozytywna
Kupiłem wersję 6/128 za 899 zł i jest to uczciwa kwota za to urządzenie. Na temat 5g jeszcze się nie wypowiem bo mam okazję skorzystać okazjonalnie przy okazji wizyty w większym mieście, na LTE advanced bez problemu wyciska 100Mbps jeśli sieć na to pozwoli.
Procesor w połączeniu z 6gb ramu nie daje powodu do narzekania w codziennym użytkowaniu, pomimo że to mediatek to nie trzeba się go obawiać, nawet podczas testu w AnTuTu temperatura skoczyła o 1°c wynik testu 365tys.
Czas pracy na baterii też nie daje powodu do narzekania, spokojnie damy rady osiągnąć jeden dzien z telefonem przyklejonym do ręki lub dwa gdy się trochę ograniczymy. 10h sot wyciskalem bez problemowo z włączonym 90hz oraz 5g będąc w rejonie bez zasięgu sieci w tej technologii.
.225.16.162 | 20.02.2022, 20:02
R E K L A M A
M3X2
Opinia negatywna
Przesiadka z Moto G6 3/32 na tego realme 4/64 pierwsze odczucia jak w każdym telefonie jaki to on wspaniały ale mam już go pół roku i tragedia po 1:
nie ma systemowej aplikacji kontakty pomimo, że w chińskim ROM jest w europejskim mamy tylko od google po 2 bloatware: głupi netflix którego musiałem wywalić przez ADB po aktualizacji androida (patch do androida 11 który niby miał dać "lepszą stabliność systemu" nie dość, że usunięto możliwość zwiększenia ram to sam telefon przycina się przy APLIKACJI OD KONTAKTÓW. Co do zasięgu ten telefon ma często tak, że kart nie wykrywa i trzeba restartować po 2 razy Dosłownie symulator Sony Xperia E5 taki sam badziew... a tylko mam go dlatego, że był w abonamencie.
.1.192.153 | 02.09.2022, 19:09
Maxgame
Opinia negatywna
Jeżeli mam być szczerym. Wolę pozostać przy 7 5G. Gdyż jest lepszy! Realme zrobił ogromny krok do tyłu z rodzinką 8. A 8 5G jest tego świetnym przykładem. Ma gorsze odświeżanie bo tylko 90Hz gdzie 7 5G ma 120Hz. 8 5G wspiera ładowanie maks w 18W gdzie 7 5g ponownie ma 30W. 7 5G ma także wydajniejszy procesor Dimennsity 800U o taktowaniu 2.4Ghz gdzie 8 5g ma Dimensity 700 o taktowaniu 2.2Ghz ma także gorszy układ graficzny Mali G57 C2 gdzie 7 5G ma G57 C3! Co z aparatami ten w 8 5G może ma lepszy retusz ale jakościowo niewiele się różni od tego w 7 5G. więc nie radzę się przesiadać jak ktoś podiada 7 5G.
.191.162.85 | 25.04.2021, 11:04
L0L3K
Opinia negatywna
Na początku było wszystko miło ładnie chodził nie wieszał się ,ale... po upływie czasu korzystania zaczęły się problemy z aparatem raz się załączył raz wywalało, przestał działać klawisz blokady więc no lipa, w rogu ekrany zaczął się odklejać, telefon zaczął się ciąć po mimo aktualizacji podczas korzystania z yt,fb itd potrafi wywalić na ekran startowy i przestał działać głośnik jedynie co to lekki uderzyć w tył zostało bądź nim potrząsać i działa ale nie zawsze... jedyny plus albo nie że jeszcze jest gwarancja na to coś... ostatni raz kupiłem telefon ten marki