Jerry
Bardzo fajny telefon. Od dawna szukałem telefonu, którego nie trzeba ładować codziennie. Zdjęcia robi lepsze niż iPhone 16 Pro. W specyfikacji na stronie mGSM jest błąd. Telefon obsługuje eSIM, a jest napisane dwa razy nanoSIM.
Jest tak napisane, ponieważ tak podał producent podczas premiery w Chinach. Mam smartfona w ręce: ma co prawda pojedynczą szufladkę, ale jest dwustronna i kartę nanoSIM daje się umieścić po obu stronach. Natomiast bardzo dziękuję za informację, ponieważ na polskiej stronie Oppo rzeczywiście w opisie występuje obsługa eSIM. Pozdrawiam. (jf)
MieczyslawNL
Dwa miesiące użytkowania. Telefon wymiata, poza głośnikami. To się nie zmieni. Miesiąc temu odmówił posłuszeństwa. Nie tyle, że przestał rozpoznawać mój zygzak... przestał czytać zygzaki... zawiesił się, ale dałem mu też trochę za dużo, a on się wciąż optymalizuje, ale mogłem go wciąż wyłączyć. Nie wiem, co go załatwiło, ale domyślam się, że RAM-u za mało. Multimedia, internet, kompatybilność z innymi urządzeniami ? wszystko działa jak należy. Baterię ledwo do 80% zbijam w ciągu dnia, ale w weekend schodzi do 60%. Zdjęcia są świetne, ale nie po to go brałem. Telefon to kosa, która tnie produkty konkurencji. Przeprowadzka między jednym a drugim Oppo nie poszła tak, jak miała pójść. Dostałem wszystko z jakiejś chmury sprzed kilku miesięcy, a nie kopię telefonu. Oppo zdrożało o ponad połowę. Telefon w 100% warty swojej ceny. Jest godzina 20:16, 27 marca 2026 r. Poza podobieństwem w wyglądzie, pod względem możliwości nie widzę lepszego telefonu na rynku. Pod względem baterii to 1/3 możliwości Nokii z lat 90.
Hasmal
Na wstępie zaznaczę, że posiadam wersję 16/1TB, czyli najmocniejszą, jaka istnieje, niedostępną niestety na rynku europejskim. Nakładki systemowej ColorOS jedni nienawidzą, drudzy kochają. Ja jestem zwolennikiem czystego Android One. Nie uważam tego za minus w tym smartfonie ? to kwestia gustu. Mam do czynienia z wieloma topowymi smartfonami na rynku i śmiało mogę powiedzieć, że opisywany OPPO Find X9 Pro to absolutna topka. Myślę, że stwierdzenie o tym, że znajduje się na podium wszystkich telefonów, nie mija się z prawdą. Ale do rzeczy:
- Aparat bije na głowę wszystkie Samsungi, które wyszły do tej pory. Najmocniejszy Samsung ma lepsze algorytmy AI oraz daleki zoom. Mało tego, bije na głowę wszystkie iPhone'y, jakie wyszły. Najmocniejszy iPhone 17 Pro Max wygrywa jedynie nagrywaniem filmów (w tym aspekcie uchodzi za najlepszy telefon na rynku). Zdjęcia OPPO są fenomenalne ? dzień czy noc, nie ma znaczenia.
- Za sprawą bebechów (procesor, układ graficzny, RAM) system pracuje jak żyleta, ani jednego, najmniejszego przycięcia. W gry nie gram, więc ciężko mi oceniać funkcje gamingowe, lecz widziałem dosyć obszerne on-screen menu systemowe z dostosowywaniem wielu parametrów podczas grania.
- Bateria przy moim użytkowaniu starcza na pełne 2 dni. Moje użytkowanie to codziennie Android Auto do pracy i z powrotem, włączony BT cały czas, z reguły automatyczna jasność ekranu lub momentami wyższa, wykonanie paru zdjęć oraz filmów, przeglądanie social mediów.
Kończąc wywód, co do samego systemu, to trzeba go sobie odpowiednio skonfigurować. Ustawienie baterii nawet w trybie zbilansowanym potrafi uśpić powiadomienia z aplikacji. W pewnym momencie przestały pojawiać mi się maile czy też wiadomości z WhatsAppa i Messengera. Wystarczy w ustawieniach dla tych aplikacji całkowicie wyłączyć optymalizację/oszczędzanie baterii.
Janek
Zmieniłem z Xiaomi 13 na Find X9 Pro. Nigdy więcej HyperOS. ColorOS to coś świeżego i dobrze zoptymalizowanego. Zdjęcia super, ekran petarda. Polecam
Sergios
Jestem mega zadowolony. Bateria? Ładuję co 2 dni. 20% to jeszcze parę godzin użytkowania :) Ładowarką SuperVOOC 80 W to 1 h 10 minut do pełna z takich 10%. Aparat? Zgniata mój poprzedni telefon, czyli Xiaomi 15. Masa przeróżnych trybów i edytor zdjęć niczym nieodstający od ?topowych graczy?. Mamy jedną topową wersję do wyboru 16/512, więc nie trzeba się przejmować dopłatami po 500 zł za 256 GB... Procesor chłodny i wydajny, nie trzeba gonić numerków, wystarczy skupić się na dobrym działaniu. Płaski ekran z naklejoną folią na nim. Polecam zakupić etui od Nillkina oraz szkło od 3MK na tylną wyspę, by się niczym nie przejmować. Czytnik jest ultrasoniczny, więc będzie słabo działać, gdy nakleimy szkło na przedni ekran. ColorOS daje multum konfiguracji do wyboru, w sumie są już z OxygenOS zbliżone do siebie w 90%. 5 lat aktualizacji do nowych wersji i 6 lat poprawek zabezpieczeń? Mnie mają, chociaż pewnie jako fan technologii wymienię na innego Finda za 2-3 lata.
MieczyslawNL
24 h mineły. Odłączyłem wczoraj o godzinie 3:40 rano jak wstawałem. Niemal non stop coś robiłem. Jest dziś 7:27 i jeszcze 65% baterii. - dwa ii się pisze?
Wziąłem go za RAM i baterie.
Nie jestem fanem zdjęć więc nie oceniam telefonu po tym, ale są świetne, sprawdziłem bo mi kolega wczoraj z Samsungiem S25 chciał zaimponować- z czym do ludu? Ha ha. Oppo to żadna marka ale to telefony żylety. Jestem już trzecim abonamentem w Oppo. POLECAM.
Telefon wygląda świetnie, robi wszystko niemal zanim klikne, 16 GB RAM to kosa, ale jakość głosu i głośność tych głośników to podróż tak o 5 lat wstecz. Ogólnie polecam, ale tymi głośnikami zawiedli.
Podziękowania dla serwisu. Jestem tu od wielu lat. Wy jesteście tu od wielu lat. Dziękuje. Pomogliście tysiąc razy. Dziękuję i pozdrawiam
Nieznan
Przesiadka z OP13 z powodu trzech rzeczy. Wielkość baterii, specyfikacja aparatów i czysta ciekawość. Korzystam z telefonu intensywnie i jest to moje narzędzie pracy (Teams, Outlook etc.), więc żywotność baterii jest dla mnie priorytetowa. Byłem wieloletnim użytkownikiem Samsunga i nigdy do tych telefonów nie wrócę, bo to co robi Oppo/OP pod względem flaków w telefonach jest po prostu fenomenalne. Bateria wytrzymuje do 2 dni przy moim użytkowaniu co uważam za fenomenalny wynik. Nawet jak mam 20% baterii to nie mam żadnej paniki jak w przypadku Samsungów Brakuje mi troszkę ładowania 100-120W ładowania jak w OP13/OP15, ale nie można mieć wszystkiego. Aparaty są fenomenalne. Piszę ten komentarz będąc na wakacjach i nawet moja żona zachwala jakość i detale zdjęć, a ma IP16Pro. Zdjęcia będą z pewnością do wywołania i stanowić będą super pamiątkę z wakacji. Sprzęt działa płynnie, bez zacinania się, mindspace fajna sprawa. Na minus telefonu uważam jego śliskość. Niestety, ale brakuje mi pewnego uchwytu, a trzymam telefon w lewej ręce. Obiektyw z tyłu służy mi jako podpórka dla palca jak trzymam telefon w ręce. Bez niego telefon z łatwością by mi się wyślizgnął. Tym samym telefon muszę nosić w pokrowcu.
Telefon dostaje 8.5/10 ode mnie.
Sempro
Przesiadka z S235G. Wszystko na plus. Od baterii po aparat. Działanie systemu i system tez suoer. Bardzo intuicyjny. Chyba jedna z lepszych nakladek na Androida. No i teraz uwaga...Ostatnia aktualizacja wykrzaczyła trochę język polski w szufladzie aplikacji. Tam był język ang. Napisałem do Oppo. Dostałem maila z informacją o przyczynie i ze zostanie to oficjalnie załatwione przy najblizszej styczniowej aktualizacji.Po 2ch dniach od tego pierwszego maila dostałem kolejny z powtorzonymi przeprosinami,z powtorzoną informacją o styczniowej aktualizacji, ale tez z linkiem do łatki l, abym nie musial czekać do stycznia (problem był w grudniu). Temat załatwiony bardzo szybko. Podobne maile dostalo wszyscy ,którzy zgłosili ten problem. Takie podejscie do klienta to rozumiem. Takze i to na duuzy plus. Pisze to osoba użytkująca wcześniej kilka modeli serii Galaxy S. Póki co nie żałuję zmiany.