- Strona główna
- Telefony Nokia
- Smartfon Asha 311
| Marka |
Nokia Zobacz Telefony Nokia |
|---|---|
| Model | Asha 311 |
| Wprowadzony na rynek |
III kwartał 2012 (13 lat 10 miesięcy temu) |
| Cena |
Brak informacji o cenach
Ustaw alert cenowy
|
| Rodzaj | Dotykowy (bez klawiatury) |
| Wymiary | 106.00 x 52.00 x 12.90 mm |
| Waga | 95.00 g |
| Kolor |
|
| Wyświetlacz |
Kolorowy / TFT 64 tysięcy kolorów 240 x 400 px (3.00") 155 ppi |
| Ochrona wyświetlacza | Corning Gorilla Glass |
| Max. czas rozmów |
2G: 432 min. (7.2 h) 3G: 270 min. (4.5 h) |
| Max. czas czuwania |
2G: 711 h (29.6 dni) 3G: 781 h (32.5 dni) |
| Max. czas odtwarzania | Audio: 40 h |
| Standardowa bateria |
Li-Ion 1110 mAh 86.05 C2T - capacity to thickness |
| Szybkie ładowanie |
|
| Ładowarka w zestawie |
|
| Ładowanie indukcyjne |
|
| Pamięć książki telefonicznej | 2000 pozycji |
| Pamięć wbudowana | 256 MB |
| Pamięć dla użytkownika | 140 MB |
| Pamięć RAM | 128 MB |
| Karty pamięci |
|
| System operacyjny | Nokia OS |
| Interfejs | Series 40 6th Edition |
| Procesor |
Zegar procesora: 1.00 GHz
|
| Standardy |
GSM, UMTS
czytaj więcej
|
| Standard GSM | 850 900 1800 1900 |
| Standard UMTS | 850 900 1700 1900 2100 |
| Standard LTE |
|
| Standard 5G |
|
| Standard CDMA |
|
| Standard TD-SCDMA |
|
| Ekran dotykowy |
|
| Dwie karty SIM (DualSIM) |
|
HISTORIA CEN
INFORMACJE DODATKOWE
-
Pojemnościowy wyświetlacz dotykowy. 3.5 mm AV connector. Nagrywanie z radia.
APARAT FOTOGRAFICZNY - TYŁ
-
Matryca3.2 Mpx
-
Rozdzielczość2048x1536 px
-
Zoom cyfrowy4x
-
Lampa błyskowa
-
Rozdzielczość video640x480
-
Formaty videoH.263, MPEG4 - 25 fps
-
DodatkoweFF
CZUJNIKI
-
Akcelerometr
-
Zbliżeniowy
-
Światła
-
Magnetometr
-
Żyroskop
-
Barometr
-
Wysokościomierz
-
Grawitacyjny
-
Efektu Halla
-
Skaner tęczówki
-
Czytnik linii papilarnych
-
Termometr
-
Higrometr
-
Pulsometr
-
Pulsoksymetr
-
Czujnik ciśnienia krwi
TRANSMISJA DANYCH
-
HSDPA14.40 Mbit/s
-
HSUPA5.76 Mbit/s
-
HSPA
-
HSPA+
-
GPRS
-
EDGE
-
Bluetooth
v2.1 EDR
-
Profil A2DP
-
WiFi
v802.11 b/g
czytaj więcej -
Częstotliwości WiFi2,4 GHz
-
Prędkość WiFido 54 Mbit/s
-
Zasięg WiFi w pomieszczeniudo 38 m
-
Zasięg WiFi na otwartej przestrzenido 140 m
-
Hotspot WiFi
-
DLNA
-
IrDA
-
USB
v2.0
-
Moduł GPS
-
Obsługa A-GPS
KOMUNIKACJA I WIADOMOŚCI
-
Poł. oczekujące
-
Poł. konferencyjne
-
Przekierowania
-
Push To Talk
-
Instant Messenger
-
SMS
-
Pamięć SMS
-
MMS
v1.3
-
Słownik
T9
-
Klient e-mail
-
Protokoły e-mailPOP3, IMAp4, SMTP
-
Sprzętowa QWERTY
-
Czytnik RSS
MULTIMEDIA
-
Radio
z RDS
-
Obsługa mp3
-
Głośniki stereo
-
Audio Jack
-
HD Voice
-
Formaty dźwiękuAAC, AAC+, AMR, WAV, WMA
-
Video dzwonki
-
Java
MIDP 2.1
-
Videotelefon
-
Telewizja DVB-H
-
Wyjście TV
PIM I FUNKCJE DODATKOWE
-
Zegarek
-
Stoper
-
Alarm
-
Kalkulator
-
Przelicznik walut
-
Organizer
-
Kalendarz
-
Tryb samolotowy
-
Dane i faks
-
Wybieranie głosowe
-
Głośnomówiący
-
Dyktafon
-
Vibra
WYKRES POPULARNOŚCI
Nokia Asha 311
Kup: Nokia Asha 311
FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Leonard
Piszę tę opinię w czerwcu 2026 r. Jest to model Nokii jedyny w swoim rodzaju, ma kilkanaście lat i obecnie produkowane marki typu Maxcom, myPhone i inne nie dorastają Nokii 311 do pięt. Po tylu latach bateria działa jak nowa, dotyk na całej powierzchni ekranu działa wręcz idealnie, zdjęcia są bardziej niż dobre, biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy. Bez cienia wątpliwości jest to telefon ponadczasowy, dzisiejszy smartfon po dwóch latach to obraz nędzy i rozpaczy, bez namierzania, podsłuchiwania, minimalne usterki technologiczne nie są warte wspomnienia, mój spadł mi co najmniej kilkaset razy w ciągu 14 lat i działa do dzisiaj super komfortowo. Pozdrawiam wszystkich fanów tej marki.
Kuba!obiesye
Fajowy. Używam go już 4 lata. 2 lata temu pękła szybka. Nie wymieniałem, bo działa. Polecam serdecznie! Jak komuś pęknie szybka, to radzę nie wymieniać bo nie warto szkoda kasy bo można kupić coś fajnego do tego telefonu np. kejsa, czy coś takiego. Polecam ten telefon, bo to najbardziej niezniszczalny.
sandra
użytkuję telefon od 3 miesięcy. Na początku szału dla mnie nie zrobiła bo mam samsunga z androidem, ale po bliższym poznaniu się z nokią asha 311 stwierdzam że telefon jest po prostu świetny ma pewne wady jak każdy ale może zaczniemy od plusow
POZYTYWY
- estetyczny wygląd
- wyświetlacz bardzo płynnie reaguje na dotyk
- szybkie ładowanie aplikacji bez zawieszania i błędów
- przejrzysty interfejs użytkownika
- łatwa w obsłudze
- dobrze leży w dłoni
- lekka
- nie trzeba kombinować w ustawieniach wyświetlacza bo i na słońcu i w pomieszczeniach bardzo dobrze wszystko widać
- stabilna obudowa, nic nie lata nie ma luzu na tylnej klapce nie trzeszczy
-dobrze łapie zasięg wifi internet śmiga jak szalony
- głośna
- mimo małych rozmiarów wyświetlacza wygodnie piszę się smsy na klawiaturze qwerty i numerycznej
- dobra jakość zdjęć mimo aparatu 3,2 mpix
- wytrzymala bateria przy intensywnym użytkowaniu wytrzymuje około 5 dni bez ładowania
- niska cena przy dośc dobtych parametrach technicznych
NEGATYWY
- problem z bluetooth. Wysyła pliki na inne urządzenia natomiast nie mogę z np samsunga wysłać nic na nokię
- oprogramowanie nokii mogłoby być bardziej dopracowane nie których apk nokia nie obsługuje tj. GG czekam na aktualizacje i wsparcie dla tego modelu
- czasem gubi zasięg sieci (być może z winy operatora)
- czasem sama z siebie się restartuje(bardzo rzadko, ale jednak)
- brak lampy przy aparacie foto uniemożliwia robienie zdjęć w nocy lub przy słabym oświetleniu
Podsumowując ten model nokii jest naprawdę w porządku. polubiłam ją, nawet wolę korzystać z niej niż z samsunga bo nie mam historii typu wymuś zamkniecie dla aplikacji jakiejkolwiek nadmienię, że w samsungu S II mam to na porządku dziennym nawet podczas próby wykonania połączenia nie jest spowodowane to brakiem pamięci jakiś trefny model mam bo z oprogramowaniem jest wszytko w porządku. Polecam ten telefonik bo naprawdę przy bliższym poznaniu zyskuje i zadowoli każdego o ile nie oczekujemy od niej aby nagle stała się naszym przenośnym komputerem dla takich osób polecam tablety my mówimy o telefonie .
Warto w nią zainwestować:D a co do negatywnych wypowiedzi to radzę uzywać telefonu dłużej niż tydzień a nie po 3 dniach wstawiac komentarz i traktować go wedle zaleceń producenta bo w innym wypadku nawet galaxy S4 bedzie zły, niedobry i w ogóle.
mmarekian
Właśnie dostałem taką Nokię 311 i chcę się podzielić mymi spostrzeżeniami o niej . Otóż gdy go naładowałem i próbowałem uruchomić zaczęło się , że wypadła mi mikropamięć i za cholerę nie modłem włożyć ramki w zawiasy , udał się dopiero jak posłużyłem się lupą zegarmistrzowską . Najlepiej jej nie wyciągać jak to nie jest konieczne choć w instrukcji piszą by ją załóżyć (?) . Podobnie dość złośliwe jest wkładanie karty głównej . Potem gdy zacząłem go poznawać już po kilku chwilach doszedłem do przekonania , że to wielka przereklamowana hała i straciłem do niej sympatię . Przed oddaniem jednak postanowiłem dokładnie zapoznać się z instrukcją i funkcjami i radykalnie zmieniłem zdanie . Pomimo że jesteem już raczej starszym człowiekiem jest bardzo funkcjonalna i jedyną jej wadą jest to , że ja mam za gruby i lekko niesprawny kciuk ( po zranieniu ) i muszę często używać drugiej ręki . Ktoś napisał , że trudno jest ustawić tapetę i inne jakieś wymysły . Nie ma nic prostszego niż ta operacja i jest chyba najprostsza z możliwych podobnie kest z instalacją innych pozycji . Poza tym ma dobry zasięg , dobre i długie zasilanie z baterii a krótkie ładowanie i jest jednym z najlpeszych aparatów jakie miałem dotychczas . Jak dla mnie to ma tylko za słaby aparat , bo moja poprzednia Nokia N-3 miała 5,0 a nie 3,2 jak ta . Polecam wszystkim , tylko się nie zniechęcajcie za szybko .
chipo
Nie wiem co chcecie od tego telefonu, jest moim zdaniem super, dobrze łapie zasięg, nawet w kiepskich warunkach, jest poręczny, szybki (nie muli tak jak wiele androidowych klocków). Niezaprzeczalnymi zaletami tego modelu są ponadto jego prostota, wygodne menu (nawet dla osób starszych) poprawny dotyk, oraz długa praca baterii (3-4 dni) na jednym ładowaniu, nawet przy skaczącym zasięgu... a jak wiadomo ten morduje baterie w telefonach bardzo szybko. Przy odrobinie szczęścia w zasięgu 3G jest szansa na czyściutki głos niewiele odbiegający od HD Voice dostępny w dużo droższych modelach telefonów. Ponadto Nokia Asha 311 dostała aktualizację symbiana w maju 2013... obecny soft to RM-714 v7.36, podejrzewam, że usunięto w nim wiele przypadłości softu, o których pisali przedmówcy. Ja osobiście przy starszym sofcie wad nie zauważyłem, a nowy działa równie stabilnie i bezawaryjnie. Myślę, że model jest ten nie doceniany przez wielu, bo nie ma takiej elastyczności personalizacji jak słuchawki z androidem, ale moim zdaniem w tym modelu to zaleta, a nie wada. Jednym słowem - Polecam!
ooo
Pesymist nie rozumiem twojego ostatniego zdania, o tym, że nokia ma nie produkować takich telefonów, nie jest to telefon za duże pieniądze więc nie spodziewaj się nie wiadomo czego, jest to bardzo fajny smartphone, a ty pewnie od razu byś chciał, amoleda, androida, i ... kup sobie coś z wyższej półki np. jakąś lumie ,a nie marudzisz na telefon, który po prostu nie spełnia twoich wymagań. Kupiłem sobie właśnie tą nokie na allegro za 350 nową i jest naprawdę dobra jak dla mnie, wifi chodzi dobrze, ekran również szybko reaguje na dotyk, jest ładny, bez problemu chodzą na nim gry nie tną się, mam go od miesiąca i nie żałuje zakupu mimo, że nie jest to już ta sama nokia co kiedyś fińska ale cóż i tak lepsza niż jakiś sony, samsung. Polecam ten telefon jest na prawdę fajny mi z pewnością posłuży trochę czasu. Jedyne do czego można się przyczepić to brak lampy błyskowej i dość ubogie wyposażenie, brak kabla USB, płyty CD, i trochę lepszych słuchawek, ale zawsze do można się przyczepić do jakiegoś telefonu, polecam!
Madlene
Jestem posiadaczką tego telefonu od ponad miesiąca i nie mogę się skarżyć. Telefonik przyjemny, wygodny w obsłudze, wszystko w nim działa jak należy. Wiadomo, to smartfon z niższej półki i nie ma co spodziewać się po nim wielkich fajerwerków, albo porównywać np. do Lumii. Nokia wypuściła ten model na rynek nie dlatego, że się jakoś "uwstecznia" (co niektórzy tutaj sugerowali), ale zrobiła to z myślą o użytkownikach, którzy chcą mieć telefon z opcjami smartfona, ale nie stać ich na drogie cacka. To z założenia miał być taki tani smartfonik dla mas, hit niedrogich abonamentów ;) I jako taki się sprawdza. Jeśli nie masz wyśrubowanych wymagań względem telefonu, a myślisz o kupnie dotykowca, ten model jest godny polecenia. Jeżeli natomiast marzysz o smartfonach z górnej półki i jesteś gotowy wydać na nie konkretne pieniądze, to takim telefonem jak Nokia Asha 311 nawet nie zawracaj sobie głowy ;)
Leon
Mam ten telefon od listopada 21012 roku i do tej pory nie miałem powodów do narzekań. Ale dziś mi wykręcił taki numer że głowa boli. Telefon mam w sieci Plusa, wyłączone wszystkie połączenia GPRS, w ogóle nie korzystam z internetu w telefonie. I dobrze że dzisiaj zaglądnąłem do Plus online i nie wierzę własnym oczom, od wczoraj telefon sam nawiązał połączenie GPRS i już mam naliczone 60 zł. Natychmiast telefon do Biura Obsługi i miła pani mówi że dotykowe telefony tak mają, nawet producent o tym ostrzega na opakowaniu. Ale dlaczego do cholery ja mam za to płacić, nic nie włączałem, żadna ikona nie informowała o tym na wyświetlaczu, licznik połączeń w telefonie pokazuje 0 (zero) danych.
Nie wiem co by było gdybym się nie zorientował o połączeniu, jaką kwotę by mi telefon nabił i kiedy by się rozłączył. Oczywiście będę składał reklamacje ale to dopiero po otrzymaniu faktury.
Nik
Patrze na poprzednie komentarze z politowaniem. Takich znawców jak wy jest niestety całkiem sporo, a więc sprostuje i nadam własną opinie.
@leon - Jest to jeden z lepszych kroków Nokii jakie teraz zrobiła. W końcu zrozumiałem nową politykę firmy...
@czosnek - znany... -... Asha'e oparte na niezawodnej platformie S40 powinny być sporo stabilniejsze niż Symbianowce, a tym bardziej intryguje "nakładka "Asha UI"...
@szeryf - Telefon ma konkurować z tanimi telefonami innych firm, których rozdzielczość rzadko przekracza 320x240. Tak nawiasem naucz się najpierw rozróżniać Nokia OS, od Nokia Anna/Belle czy innego Symbiana, a dopiero później pisz...
@Przemek R -.. topowa to jest np Lumia 8/900, Asha jest czystą budżetówką.
Może i powiało fanbojstwem i może nie jest ono dobrą odpowiedzią na hejterstwo, ale starałem sie sprostować komentarze kolegów niżej.
Pitter
Kupiony jako pierwszy tel. dla dziecka. Wymagania: tani, dotykowy ekran, coby od innych w klasie nie odstawał, angry birds, prosty system do opanowania przez kilkuletnie dziecko. nie bez znaczenia, że pieniądze z doładowań zużywane są na własne potrzeby, a nie ku chwale i zysku sieci na "samoaktualizacje" telefonu. W prosty sposób stworzyliśmy i zainstalowaliśmy własny motyw (zmiana kolorystyki, niektórych elementów graficznych i ikonek). Piszecie, że słaba bateria: na kilkunastogodzinnej wycieczce jako jeden z nielicznych rodziców miałem cały czas kontakt z dzieckiem - w androidach baterie się wyczerpały (bo to i gry, muzyka i zdjęcia). Małe rozmiary pasują do małych rączek, dodatkowo założyliśmy smyczkę. Dziwne, ale dziecku nie przeszkadza słaba jakość zdjęć. Telefon spełnia w pełni oczekiwania dziecka. Dla siebie natomiast bym go nie kupił.