Huawei P8 Lite
legos
Zabawne są te stękania niektórych osób. Kupujesz telefon za daną cenę to i oczekiwania powinny być adekwatne. Ja mam ten aparat 3 lata, jedyne co po tym czasie było do wymiany to bateria, teraz jest nowa i luz. Pamięć to nie problem, wystarczy karta 32 gb i pamięć w telefonie może być wolna. Poza tym zawsze można to przeformatować do ustawień fabrycznych jak już mocno muli i postawić od nowa. Co do baterii to najważniejsze są ustawienia, sama głupia częsta synchronizacja zjadała dużo. Poza tym wszystko poprawne, na dobrym poziomie. Dobry telefon w swojej klasie i tyle.
m.sss
Ten telefon był dobry przez pierwsze pół roku... Aktualnie mija 2 rok od kiedy go mam i to był najgorszy telefon jaki miałam kiedykolwiek. Zacina się potwornie, nie da sie nic zrobić, gdy chcę odpisac na wiadomość to rzadko zdarza się abym dała radę zrobić to od razu, już nie raz nie zdążyłam odpisać szybko na ważną wiadomość z tego właśnie powodu. Tak samo z aparatem czy jakąkolwiek aplikacją, mniej czasu zajęłoby mi namalowanie portretu niż zrobienie komuś zdjęcia tym telefonem... Próbuje znależć jakiekolwiek plusy ale na prawdę nie widzę żadnego. Telefon zacina się, wyłącza się sam, raz nawet miałam sytuację że sam wybrał numer (leżał wtedy na stole, nawet go nie dotykałam). O korzystaniu z aplikacji nawet nie wspominam bo to męczarnia, wole juz korzystać z laptopa niż z tego telefonu. Nie mogę doczekać się zakupu nowego telefonu, a tego nawet za darmo nikomu nie oddam żeby nikt nie musiał się z nim męczyć tak jak ja. Nie miałam gorszego telefonu w całym moim życiu. Szczerze przestrzegam i odradzam zakup. A do telefonów tej firmy mam ogoromne uprzedzenie po posiadaniu tego modelu i nie sądze abym kiedykolwiek w przyszłości skusiła się na zakup innego Huawei'a.
Michal
[...] Miałem p8 lite trzy lata. Mała wada że puchła bateria została szybko naprawiona. Wszystko działało bez zarzutu do czasu aż mechanicznie po upływie gwarancji sam popsułem wejście do ładowania. Telefon ma 2gb ram i kosztuje 500. Czego wymagać od niego więcej? Gdyby mi nie spadł niezliczoną ilość razy i nie miał wobec tego ciemnego paska na wyświetlaczu, długo nie kupiłbym nic innego. Wszystko obsługuje dobrze. Jak na tą cenę jest jak najbardziej okej. Teraz mam p20 lite który również nie sprawia problemów. Jakość > koszta. Dziękuję i pozdrawiam
Wiktoria
Najgorszy telefon w moim życiu... nigdy więcej Huawei. I pomyśleć że to był mój wymarzony. Chcesz zrobić zdjęcie wyjątkowej chwili ? Spoko zatnie się na 10 min i nie zdążysz, więc lepiej poproś o to znajomego.
johnson
Ten telefon to najgorszy telefon jaki miałem. Nie da się parować bluetooth (do odtwarzania muzyki używam starego sony, bo HUAWEI nie widzi żadnych urządzeń bluetooth), nie działa w nim WIFI - łączy z siecią wifi, ale ostatecznie internet z WIFI nie działa. No i gdy utworzy się hotspot na nim to inne urządzenia go nie widzą. Bateria słaba, ledwo wytrzymuje jeden dzień i to bez żadnych social mediów. Po prostu totalne dno. Odradzam wszystkim HUAWEI
klutz
Telefon to jedno wielkie NIE z mojej strony. Dostałam go niecałe dwa lata temu. Czytając opinie nie dało s ie nie zauważyć narzekań na baterię. Sama nie zdawałam sobie sprawy, że to taki problem, bo przy dosyć częstym użytkowaniu dla mnie ładowanie dwa razy dziennie to standard. Za to bardziej uderza płynność telefonu a dokładniej- jej brak. Bardzo często wyłączam aplikacje działające w tle. Instagram, snapchat, aplikacje, galeria a nawet ekran główny i system regularnie przestają odpowiadać i trzeba je zamykać. Przyznam że od początku posiadania tego telefonu nie zachowywałam się rozsądnie ściągając masę gier itp, jednak w tym roku to stal się jakiś koszmar: mam cztery aplikacje, z czego jeden to antywirus, a drugi to tłumacz google . Z jedną grą więcej miałam powiadomienie o możliwym wyłączeniu aplikacji w każdej chwili. Sam system zajmuje około 5 giga na 16 dostępnych. Jedyne co uznaję za pozytyw to aparat, chociaż też bez szału.
Samym urządzeniem zdarzało mi się rzucać, na posadzkę, podłogę i na ziemię z mniej więcej dwóch metrów. Uszkodzenie odniosło tylko szkło ochronne, a szkoda. Telefon osobiście już się nie podoba z designu, napis psuje wygląd plecków.
Jednym słowem- jest źle.
Staram się namówic rodziców na nowy telefon, jeśli zmieniam to mój wybór padnie na Apple lub Samsung, na pewno nie huawei.
Miszak
Widac ze jestes poczatkujacym uzytkownikiem, zlam bootloader zroob roota graj androida 7.1.2 minimum na emui 4.1 np kirina, i wszystko cacy dziala 3 razy szybciej, oczywiscie trzeba umiec to zrobic a nie tylko narzekac ;] fajny fonik, lepiej sie sprawuje niz jego poprzednik a raczej moj czyli Xperia T hspa, znalazlem na ulicy, wg wlasciciela ma 3 latka od nowosci niezmieniane nic, wlasciciel ze ma nowy i moge sobie zostawic wiec zaczalem grzebac, mi sie podoba, bateria mi 3ma 1,5 dnia gdzie nonstop robi za hotspot wifi, zawsze mozna dac nowa baterie, zreszta co tu narzekac na telefon wart 150 zl
reza
Ten telefon to dramat, marna bateria która wytrzymuje może ze 4 godziny ciągłe zwiechy systemu marny aparat, jedyny plus tego telefonu to wygląd. Zdecydowanie nie polecam
Jaroxx_xx
Telefon posiadam już 2.5 roku. Przy umiejętnym obchodzeniu się z androidem mogę go szczerz polecić. Bateria wytrzymuje 3-4 dni oczywiście wi-fi oraz GPS wyłączony. Drażnią mnie opinie że jak był nowy to śmigał a teraz zdycha i muli. Jak dbasz tak masz, odpowiednie czyszczenie pamięci i konfiguracja zapewnią poprawna pracę smartfona, nie tylko Huawei ale każdego który pracuje na androidzie
Kierowca
Telefon dobry na zimę. Grzeje się tak że napewno w łapki będzie ciepło ;) Generalnie używam do jazdy na Uber/Taxify czyli użytkuje w bardzo dużym stopniu. Jak narazie w miare jakoś to presperuje, aż tak się nie zacina w miare szybko sie wszystko ładuje. Oprócz zagrzewania się w znacznym stopniu nie widzę jakiś strasznych jego wad.