
Huawei zaprezentował nowy model pod marką Honor. Honor 5A został wyceniony na równowartość ok. 105 dolarów - należy zatem do klasy budżetowej.
Jak na budżetowca, Honor 5A ma jednak dość przyzwoitą specyfikację i wygląd. Wykonana z tworzywa obudowa jest dostępna w kilku pastelowych kolorach oraz w bieli. Tył telefonu otrzymał estetyczny wzór, natomiast boki obudowy tworzy ramka imitująca metal. Honor 5A ma 5,5-calowy ekran o rozdzielczości HD oraz ośmiordzeniowy procesor Kirin 610, wspomagany przez 2 GB pamięci operacyjnej. Smartfon pojawi się także w wariancie oznaczonym CAM-AL00, z procesorem Snapdragon 617. Wersja z Kirinem ma oznaczenie CAM-TL00.
Smartfon otrzymał także 16 GB pamięci wewnętrznej i osobne (nie hybrydowe) gniazdo na kartę microSD. Jak się zapewne zdążyliście już zorientować, Honor 5A jest smartfonem DualSIM, ale w odróżnieniu od wielu konkurentów, korzystanie z dwóch SIM-ów nie wiąże się w nim z koniecznością rezygnacji z użycia karty microSD.
fot. Honor
Honor 5A ma również dwa aparaty fotograficzne - 13- i 8-megapikselowy, ale stosowane będą zamiennie różne moduły, dostarczane przez Sony, Hynix czy OmniVision. Smartfon obsługuje oczywiście LTE, ma także moduły GPS, Wi-Fi i Bluetooth. Urządzenie zasila akumulator o pojemności 3100 mAh. Telefon będzie dostępny w Chinach już za kilka dni, nie ma natomiast informacji o jego dystrybucji w innych krajach.
fot. Honor
Na podstawie informacji Producenta