MWC 2016: Wiko obchodzi urodziny i prezentuje nowości

Opublikowane:
Odsłuchaj artykuł
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Podczas MWC w Barcelonie firma Wiko świętowała swe pięciolecie, a także zaprezentowała cztery linie nowych smartfonów.

Wiko szturmuje Europę, w niektórych krajach, jak np. Francji czy Portugalii jest drugim najpopularniejszym dostawcą smartfonów. Pięcioletnia firma ma ambitne plany: chce w tym roku sprzedać 15 mln telefonów i podbić rynki w kolejnych dziesięciu krajach.

Premierowe smartfony reprezentują cztery rodziny, dopasowane do oczekiwań różnych grup odbiorców. Serie Fever, U, Y i Kool cechują się ciekawym designem i atrakcyjnymi cenami.

Seria Kool przeznaczona jest dla początkujących lub oszczędnych użytkowników. B-Kool, K-Kool i S-Kool to tanie telefony, ale mimo to, są wyposażone w metalowe obudowy oraz świeżego Androida Marshmallow. Będą kosztować od 49 do 99 dolarów.

Serię Y tworzą modele LennY 3 i TommY, wycenione odpowiednio na 99 i 139 euro. LennY 3 ma metalową obudowę, 5-calowy ekran HD IPS oraz 8- i 5-megapikselowe aparaty fotograficzne. TommY ma podobne wyposażenie, ale został wzbogacony o obsługę LTE, a jego sercem jest procesor od Qualcomm'a.

W serii U znajdziemy modele Ufeel oraz Ufeel Lite, wyposażone w stylowe obudowy i 5-calowe ekrany HD. Ufeel otrzymał 3 GB RAM oraz 13- i 5-megapikselowe aparaty fotograficzne, natomiast tańszy model Lite dysponuje kamerami o 8. i 5. megapikselach. Ich ceny wyniosą 169 i 199 euro.

Listę nowości uzupełnia nowe wcielenie smartfonu Fever, znanego z obudowy świecącej w ciemnościach. Teraz, jako Fever Special Edition telefon można kupić w kilku nowych wzorach obudowy. Tył telefonu może być dwukolorowy, pokryty tkaniną albo drewnem. Nowa odmiana kosztuje 249 euro

Łączność podczas MWC 2016 zapewnia sieć T-Mobile

materiał własny

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 16686

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!

Aktualności

NOWOŚĆ w mGSM.pl - wykresy cen!

NOWOŚĆ w mGSM.pl - wykresy cen!

14.01.2026

Nasz serwis tworzymy z myślą o was i nieustannie rozwijamy, by był najpełniejszym i najbardziej przyjaznym źródłem informacji o smartfonach w Polsce. Właśnie wprowadziliśmy kolejną nowość: przejrzyste i czytelne wykresy cen, które pokażą wam, jak zmieniały się ceny smartfonów na naszym rynku! więcej

Wszystkie aktualności

Recenzje

Ekstremalnie poręczny Sandisk Extreme Fit

Ekstremalnie poręczny Sandisk Extreme Fit

19.12.2025

Kiedy zobaczyłem Sandisk Extreme Fit - tę maleńką pamięć masową typu plug-and-stay, pomyślałem sobie, że strasznie długo nikogo nie wkurzały długie i nieporęczne pendrive’y, o które zahacza w laptopie za każdym razem sięgając po coś na biurku albo rozłącza w desktopie sięgając do gniazd USB, żeby podłączyć kolejne urządzenie. więcej

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal
Huawei Pura 80 Ultra

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal

30.10.2025

Istne szaleństwo: zimna asceza lustrzanego metalu i obiektywy, które obiecują i dostarczają cuda. HUAWEI Pura 80 Ultra to smartfon dedykowany zdjęciom – i w tej dziedzinie wytycza nowe standardy. Krzyczą o tym wielkie szklane osłony obiektywów, których wyspa zajmuje niemal całą szerokość smartfona. Szepcze o tym nienachalnie innowacyjnie ruchoma matryca. więcej

Wszystkie recenzje


Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies