Vivo prezentuje swe flagowce

Opublikowane:
Vivo X6
Vivo X6 fot. Vivo

Firma Vivo zaprezentowała swój flagowy smartfon. Model powstał w dwóch wariantach - X6 oraz X6 Plus - różniących się m.in. rozmiarem wyświetlacza, baterii i pamięci.

Oba telefony otrzymały metalowe obudowy, dostępne w trzech wersjach kolorystycznych i niestety przypominające nieco iPhone. Z daleka można się pomylić, zwłaszcza, że na tylnej ściance, tam, gdzie iPhone ma jabłko, w Vivo umieszczono inny, ale równie wyróżniający się element: skaner linii papilarnych.

Vivo X6 - czyli model bazowy - wyposażono w 5,2-calowy wyświetlacz SuperAMOLED o rozdzielczości Full HD oraz ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6752 1,7 GHz, wspomagany grafiką Mali-T760 MP2 i 4 GB RAM-u. Smartfon ma 32 GB pamięci wewnętrznej, z opcją rozbudowy kartą microSD - ale poprzez hybrydowy slot. Trzeba zatem decydować: dodatkowa pamięć czy DualSIM. W części fotograficznej mamy 13-megapikselowy aparat tylny oraz 8-megową kamerę przednią. Zasilanie zapewnia bateria o pojemności 2400 mAh z możliwością szybkiego ładowania, zaś w roli systemu mamy tu Funtouch OS, oparty o Androida 5.1 Lollipop.

Vivo X6 Plus wygląda niemal identycznie i dzieli ze swym bratem większą część specyfikacji. Ma jednak większy, 5,7-calowy wyświetlacz i pojemniejszą baterię - 3000 mAh. W tym modelu będzie również montowana większa pamięć wewnętrzna, mieszcząca 64 GB. Ceny smartfonów wyniosą 2600 oraz 3200 juanów, co daje ok. 407 i 500 dolarów tudzież 1640 i 2020 zł.

Na podstawie informacji Producenta

O autorze
adam-lukowski.jpg
Adam Łukowski

Od 25 lat w branży nowoczesnych technologii. Pamięta pierwsze komórki i początki mobilnego internetu, ma za sobą również pracę w poczytnych czasopismach. Od początku istnienia mGSM.pl dostarcza aktualności i recenzuje urządzenia, korzystając z wiedzy i nabytego przez lata doświadczenia.

Artykułów: 16489

Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Opinie nie są weryfikowane.
icon up
0,0% 
icon down
 0,0% 
icon unknown opinion
 100,0% 
Default user logo
Lolczus

Opinia neutralna

A co z dodatkową pamięcią operacyjną dla GPU? :(
.multi.internet.cyfrowypolsat.pl | 01.12.2015, 20:12
R E K L A M A
Default user logo
KarolWuu

Opinia neutralna

Kolejny iPhone... xd
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 01.12.2015, 10:12

Aktualności

Wszystkie aktualności

Recenzje

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal

Szkło, stal, ruchoma matryca i jeden cal

28.10.2025

Istne szaleństwo: zimna asceza lustrzanego metalu i obiektywy, które obiecują i dostarczają cuda. HUAWEI Pura 80 Ultra to smartfon dedykowany zdjęciom – i w tej dziedzinie wytycza nowe standardy. Krzyczą o tym wielkie szklane osłony obiektywów, których wyspa zajmuje niemal całą szerokość smartfona. Szepcze o tym nienachalnie innowacyjnie ruchoma matryca. więcej

Wszystkie recenzje


mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies